Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BKR: Nederlanders hadden in 2020 minder betalingsproblemen

BKR: Nederlanders hadden in 2020 minder betalingsproblemen

TIEL (ANP) - Het aantal Nederlanders met betalingsproblemen is vorig jaar gedaald. Volgens het Bureau Krediet Registratie (BKR) waren er in 2020 rond de 657.000 mensen die bijvoorbeeld achterliepen met het terugbetalen van een lening of een regeling rond hun schulden moesten treffen. In de voorgaande jaren lag dat aantal telkens rond de 700.000.

Het BKR heeft niet onderzocht wat de oorzaak kan zijn van de daling. Wel is duidelijk dat in coronajaar 2020 minder mensen een consumptief krediet aangingen, zoals een banklening, een telefoonabonnement waarmee je ook je smartphone van boven de 250 euro mee financiert of een aankoop op afbetaling. Eind 2020 hadden bijna 8,8 miljoen mensen in Nederland ongeveer 10,6 miljoen zulke consumptieve kredieten. Een jaar eerder ging het om bijna 9,4 miljoen mensen en 11,5 miljoen leningen.

Dat er minder betalingsproblemen waren, heeft er mogelijk mee te maken dat Nederlanders door lockdowns geld oppotten dat ze zonder horeca- en winkelsluitingen zouden hebben uitgegeven. Dat extra spaargeld kan worden gebruikt voor het aflossen van schulden.

Het BKR ziet verder dat mensen die al eerder problemen met schulden hebben gehad, nu vaker opnieuw tegen financiële moeilijkheden aanlopen. In 2020 had nog 18,7 procent van alle mensen die hun schuldenproblematiek hadden opgelost binnen een halfjaar opnieuw betalingsproblemen. Dit jaar is dat 19,3 procent.

Meer uit Financieel

Bloomberg: EU kijkt naar maatregelen tegen Chinese producten

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie kijkt of nieuwe maatregelen nodig zijn om de economie te beschermen tegen Chinese producten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Brussel is in toenemende mate bezorgd over het groeiende handelstekort met China en de gevolgen daarvan voor Europese bedrijven.

19 minuten geleden
Schiphol waarschuwt voor lange rijen bij beveiligingscontrole

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt maandag voor lange rijen voor de security, op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Het vliegveld heeft besloten om extra kantoorpersoneel in te zetten. Ook wordt water uitgedeeld aan de wachtenden.

1 uur geleden
ProRail: reputatieschade voor het land door acties bij havenspoor

UTRECHT (ANP) - Demonstraties en acties aan het spoor in de Rotterdamse haven veroorzaken reputatieschade voor Nederland als "betrouwbare logistieke toegangspoort van Europa". Dat laat spoorbeheerder ProRail maandag weten, een dag na opnieuw acties aan het spoor.

2 uur geleden
Elon Musk wil SpaceX 'binnenkort' naar beurs brengen

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX "binnenkort" naar de beurs brengen. Dat zei de rijkste man ter wereld en topman van Tesla maandag. Eerder werd door Amerikaanse persbureaus al gemeld dat SpaceX waarschijnlijk deze week een aanvraag voor een beursgang in New York zou kunnen indienen.

2 uur geleden
IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen

DELFT (ANP/RTR) - IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen en de organisatie te vereenvoudigen. De reorganisatie moet eind van het kalenderjaar klaar zijn. Of er ook banen in Nederland op het spel staan, is nog niet bekend. IKEA Nederland heeft nog niet gereageerd op vragen van het ANP.

3 uur geleden
Test op A58 met nieuw systeem voor schonere bermen gestart

BEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.

4 uur geleden
Eneco pleit voor voldoende marktwerking in de energietransitie

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.

4 uur geleden