Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin voor het eerst meer dan 81.000 dollar waard

Bitcoin voor het eerst meer dan 81.000 dollar waard

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin zette maandag de opmars voort, die volgde op de overwinning van Donald Trump vorige week. De waarde van de grootste en bekendste cryptomunt van de wereld oversteeg daarbij voor het eerst de 84.000 dollar. Sinds de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 5 november is de bitcoin ruim 23 procent in prijs gestegen.

De terugkeer van Trump in het Witte Huis wordt als positief gezien voor de cryptosector. De oud-president heeft onder meer soepelere regulering van cryptovaluta beloofd. De bitcoin brak zondag al voor het eerst door de 80.000 dollar, nadat bekend werd dat Trump ook de swingstate Arizona heeft gewonnen. Met de winst in Arizona heeft hij alle swingstates binnengehaald. Het vooruitzicht dat Trump ook in het Congres wordt gesteund door een meerderheid van de Republikeinse partij maakt het makkelijker om zijn beleidsplannen uit te voeren.

Rond 17.00 uur noteerde de bitcoin 4,5 procent hoger op 84.020,50 dollar, volgens gegevens van cryptoplatform CoinMarketCap. Eerder op de dag was de cryptomunt ongeveer 81.500 dollar waard. Sinds het begin van dit jaar is de bitcoin met meer dan 90 procent in waarde gestegen. Ook andere cryptomunten zoals ether en Dogecoin, de zogenoemde memecoin die ook bekendstaat als Doge en die wordt gepromoot door Trump-supporter Elon Musk, gingen mee omhoog.

Meer uit Financieel

Wapenstilstand Midden-Oosten zorgt voor opluchting op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.

7 uur geleden
Vakbond roept cabinepersoneel Lufthansa op vrijdag te staken

FRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.

9 uur geleden
Duurder voedsel door Iranoorlog raakt armsten, waarschuwt IMF

WASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.

9 uur geleden
Aandeelhouders Ahold Delhaize keuren beloningsbeleid top goed

ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.

11 uur geleden
Forse winst voor beurs in Amsterdam dankzij gevechtspauze Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.

12 uur geleden
Activistische aandeelhouders kritisch op AH-moeder in vergadering

ZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.

13 uur geleden
EU voorziet geen olietekort in april

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.

13 uur geleden