Netflix profiteert van nieuwe abonnees en hogere prijzen
LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald, met name dankzij meer abonnees en prijsverhogingen. Het in het Californische Los Gatos gevestigde bedrijf profiteerde onder meer van het succes van series zoals Wednesday, de film Happy Gilmore 2 en de truecrimedocumentaire Unknown Number: The High School Catfish.
De omzet steeg met 17,2 procent naar 11,5 miljard dollar. Daarop boekte het bedrijf een nettowinst van ruim 2,5 miljard dollar, tegen bijna 2,4 miljard dollar in hetzelfde kwartaal een jaar eerder. Sinds dit jaar geeft Netflix geen exacte cijfers meer over het aantal nieuwe abonnees.
In de laatste drie maanden van het jaar komt Netflix nog met het laatste seizoen van de hitserie Stranger Things en nieuwe seizoenen van The Diplomat en Nobody Wants This. Ook verschijnen de films Frankenstein en A House of Dynamite.
Advertentie-inkomsten verdubbelen
De streamingdienst heeft afgelopen periode wel last gehad van een lopend geschil met de Braziliaanse belastingautoriteiten. Dat resulteerde in een kostenpost van ongeveer 619 miljoen dollar, waardoor de winstgevendheid lager uitviel dan verwacht. De kwestie heeft volgens Netflix geen materiële impact op de toekomstige resultaten.
Netflix heeft dit jaar de prijzen verhoogd in belangrijke markten, zoals de Verenigde Staten, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Ook nam Netflix maatregelen tegen abonnees die wachtwoorden delen met familie en vrienden.
Daarnaast wil het bedrijf meer verdienen met reclames bij goedkopere abonnementen. Het derde kwartaal van dit jaar leverde voor het bedrijf de meeste advertentie-inkomsten tot nu toe op. Netflix ligt naar eigen zeggen op koers om de advertentie-inkomsten voor dit hele jaar ruim te verdubbelen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
9 uur geleden