Bitcoin stijgt tot boven de historische grens van 90.000 dollar
AMSTERDAM (ANP) - De bitcoin is voorbij de historische grens van 90.000 dollar gestegen. De cryptomunt was woensdag in de namiddag (Nederlandse tijd) ruim 92.700 dollar waard, een nieuw record. Cryptomunten zijn sinds de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen erg gewild. Beleggers verwachten dat de Republikein regelgeving rond digitale munten als de bitcoin en ether versoepelt.
Sinds de uitkomst van de verkiezingen in de Verenigde Staten bekend werd, is de bitcoin ruim 30 procent meer waard geworden. Alle bitcoins bij elkaar zijn nu samen 1,8 biljoen (1800 miljard) dollar waard, volgens gegevens van cryptoplatform CoinMarketCap.
Trump liet zich tijdens zijn eerste ambtstermijn als president geregeld kritisch uit over cryptomunten. Maar in zijn campagne voor de verkiezingen van 2024 beloofde hij van de Verenigde Staten de wereldwijde "cryptohoofdstad" te maken. Hij kondigde ook aan het hoofd van de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC, Gary Gensler, te ontslaan. Gensler is al jaren een groot voorstander van strengere regulering van de cryptomarkt en onder zijn leiding begon de SEC strafzaken tegen grote handelsplatforms voor cryptomunten.
Meer uit Financieel
KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
15 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiënten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.
16 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
17 uur geledenBIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
19 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
21 uur geleden