Bitcoin stijgt tot boven de historische grens van 90.000 dollar
AMSTERDAM (ANP) - De bitcoin is voorbij de historische grens van 90.000 dollar gestegen. De cryptomunt was woensdag in de namiddag (Nederlandse tijd) ruim 92.700 dollar waard, een nieuw record. Cryptomunten zijn sinds de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen erg gewild. Beleggers verwachten dat de Republikein regelgeving rond digitale munten als de bitcoin en ether versoepelt.
Sinds de uitkomst van de verkiezingen in de Verenigde Staten bekend werd, is de bitcoin ruim 30 procent meer waard geworden. Alle bitcoins bij elkaar zijn nu samen 1,8 biljoen (1800 miljard) dollar waard, volgens gegevens van cryptoplatform CoinMarketCap.
Trump liet zich tijdens zijn eerste ambtstermijn als president geregeld kritisch uit over cryptomunten. Maar in zijn campagne voor de verkiezingen van 2024 beloofde hij van de Verenigde Staten de wereldwijde "cryptohoofdstad" te maken. Hij kondigde ook aan het hoofd van de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC, Gary Gensler, te ontslaan. Gensler is al jaren een groot voorstander van strengere regulering van de cryptomarkt en onder zijn leiding begon de SEC strafzaken tegen grote handelsplatforms voor cryptomunten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.
12 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
16 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
17 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
18 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
19 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
1 dag geleden