Bitcoin stijgt tot boven de historische grens van 90.000 dollar
AMSTERDAM (ANP) - De bitcoin is voorbij de historische grens van 90.000 dollar gestegen. De cryptomunt was woensdag in de namiddag (Nederlandse tijd) ruim 92.700 dollar waard, een nieuw record. Cryptomunten zijn sinds de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen erg gewild. Beleggers verwachten dat de Republikein regelgeving rond digitale munten als de bitcoin en ether versoepelt.
Sinds de uitkomst van de verkiezingen in de Verenigde Staten bekend werd, is de bitcoin ruim 30 procent meer waard geworden. Alle bitcoins bij elkaar zijn nu samen 1,8 biljoen (1800 miljard) dollar waard, volgens gegevens van cryptoplatform CoinMarketCap.
Trump liet zich tijdens zijn eerste ambtstermijn als president geregeld kritisch uit over cryptomunten. Maar in zijn campagne voor de verkiezingen van 2024 beloofde hij van de Verenigde Staten de wereldwijde "cryptohoofdstad" te maken. Hij kondigde ook aan het hoofd van de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC, Gary Gensler, te ontslaan. Gensler is al jaren een groot voorstander van strengere regulering van de cryptomarkt en onder zijn leiding begon de SEC strafzaken tegen grote handelsplatforms voor cryptomunten.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
12 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.
12 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
17 uur geleden