Bitcoin stijgt tot boven de historische grens van 90.000 dollar
AMSTERDAM (ANP) - De bitcoin is voorbij de historische grens van 90.000 dollar gestegen. De cryptomunt was woensdag in de namiddag (Nederlandse tijd) ruim 92.700 dollar waard, een nieuw record. Cryptomunten zijn sinds de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen erg gewild. Beleggers verwachten dat de Republikein regelgeving rond digitale munten als de bitcoin en ether versoepelt.
Sinds de uitkomst van de verkiezingen in de Verenigde Staten bekend werd, is de bitcoin ruim 30 procent meer waard geworden. Alle bitcoins bij elkaar zijn nu samen 1,8 biljoen (1800 miljard) dollar waard, volgens gegevens van cryptoplatform CoinMarketCap.
Trump liet zich tijdens zijn eerste ambtstermijn als president geregeld kritisch uit over cryptomunten. Maar in zijn campagne voor de verkiezingen van 2024 beloofde hij van de Verenigde Staten de wereldwijde "cryptohoofdstad" te maken. Hij kondigde ook aan het hoofd van de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC, Gary Gensler, te ontslaan. Gensler is al jaren een groot voorstander van strengere regulering van de cryptomarkt en onder zijn leiding begon de SEC strafzaken tegen grote handelsplatforms voor cryptomunten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
7 minuten geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.
4 uur geleden