Bill Gates noemt contacten met Epstein enorme fout
WASHINGTON (ANP) - Multimiljardair Bill Gates heeft spijt betuigd voor zijn ontmoetingen met multimiljonair en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Het was een enorme fout om tijd met hem door te brengen", zei de Microsoft-oprichter tegen CNN.
Gates vertelde dat hij een aantal keer heeft gedineerd met Epstein. Hij hoopte naar eigen zeggen om geld los te krijgen voor gezondheidsinitiatieven. "Toen het erop begon te lijken dat dat niet zou gebeuren, eindigde de relatie."
Zakenman Epstein stond bekend om zijn contacten met invloedrijke figuren. Hij werd in 2019 dood aangetroffen in zijn cel nadat hij was beschuldigd van grootschalig misbruik van minderjarige meisjes. Uit de lijkschouwing kwam naar voren dat hij zichzelf van het leven had beroofd.
De krant The New York Times berichtte later dat jaar dat Gates en Epstein elkaar sinds 2011 kenden. Epstein stond toen al geregistreerd als zedendelinquent vanwege een andere zaak en zou de Microsoft-oprichter herhaaldelijk hebben ontvangen in zijn huis in Manhattan.
"Zijn levensstijl is heel anders en best intrigerend, maar het zou niks voor mij zijn", zou Gates destijds aan medewerkers hebben gemaild. Een woordvoerster van de multimiljardair benadrukte later dat hij daarmee verwees naar de inrichting van de woning van Epstein en diens gewoonte om spontaan bekenden mee te nemen die hij aan Gates wilde voorstellen.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby werd woensdag emotioneel tijdens zijn eerste verklaring in de rechtbank, waar hij terechtstaat voor onder meer verkrachting en mishandeling. De zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit stelt dat hij jarenlang door journalisten is "lastiggevallen en gepest".
10 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse politicus Peter Mandelson hangt nieuwe maatregelen boven het hoofd na de rel over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Premier Keir Starmer verklaarde in het parlement dat koning Charles en hij het erover eens zijn dat Mandelson verwijderd moet worden uit een koninklijke adviesraad, de Privy Council.
10 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Chinese leider Xi Jinping heeft president Vladimir Poetin van Rusland gezegd dat de twee landen een groot plan moeten maken voor de verdere ontwikkeling van hun relaties. De twee hebben een videogesprek gevoerd. Poetin noemde de banden met China "een belangrijke stabiliserende factor in een turbulente wereld".
2 uur geledenLANDSTUHL (ANP) - Een 36-jarige treinconducteur van de Duitse spoorwegen is doodgeslagen door een zwartrijder. De medewerker van Deutsche Bahn, Serkan, is in het ziekenhuis overleden, melden Duitse media. Hij werd maandagavond in een trein vlak bij Landstuhl in deelstaat Rijnland-Palts door een 26-jarige zwartrijder zo hard geslagen dat hij het bewustzijn verloor.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Een Japans kersenbloesemfestival op een populair uitkijkpunt met zicht op de berg Fuji gaat niet door. Lokale autoriteiten hebben het evenement geschrapt wegens zorgen van bewoners over drukte en overlast van toeristen, meldt persbureau Kyodo.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - Agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE hebben in Italië geen operationele rol bij de Olympische Spelen. Dat benadrukte minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi, die de ophef over de komst van de Amerikanen onnodig noemde. "ICE kan geen operationele politietaken uitvoeren op ons nationale grondgebied en zal dat ook nooit kunnen."
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is maandagnacht vertrokken uit Royal Lodge in Windsor en woont nu in Wood Farm Cottage in Sandringham, meldt onder meer de BBC. De verhuizing komt na het vrijgeven van nieuwe documenten waarin hij weer wordt gelinkt aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein.
3 uur geleden