Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bill Gates noemt contacten met Epstein enorme fout

Bill Gates noemt contacten met Epstein enorme fout

WASHINGTON (ANP) - Multimiljardair Bill Gates heeft spijt betuigd voor zijn ontmoetingen met multimiljonair en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Het was een enorme fout om tijd met hem door te brengen", zei de Microsoft-oprichter tegen CNN.

Gates vertelde dat hij een aantal keer heeft gedineerd met Epstein. Hij hoopte naar eigen zeggen om geld los te krijgen voor gezondheidsinitiatieven. "Toen het erop begon te lijken dat dat niet zou gebeuren, eindigde de relatie."

Zakenman Epstein stond bekend om zijn contacten met invloedrijke figuren. Hij werd in 2019 dood aangetroffen in zijn cel nadat hij was beschuldigd van grootschalig misbruik van minderjarige meisjes. Uit de lijkschouwing kwam naar voren dat hij zichzelf van het leven had beroofd.

De krant The New York Times berichtte later dat jaar dat Gates en Epstein elkaar sinds 2011 kenden. Epstein stond toen al geregistreerd als zedendelinquent vanwege een andere zaak en zou de Microsoft-oprichter herhaaldelijk hebben ontvangen in zijn huis in Manhattan.

"Zijn levensstijl is heel anders en best intrigerend, maar het zou niks voor mij zijn", zou Gates destijds aan medewerkers hebben gemaild. Een woordvoerster van de multimiljardair benadrukte later dat hij daarmee verwees naar de inrichting van de woning van Epstein en diens gewoonte om spontaan bekenden mee te nemen die hij aan Gates wilde voorstellen.

Meer uit Buitenland

Kunstveilingen in New York maken comeback met recordprijzen

NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.

53 minuten geleden
Venezuela laat voor vrijdag 300 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.

55 minuten geleden
Poetin met ceremonieel onthaal in China aangekomen

BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.

7 uur geleden
Laatste livestream van Gaza-vloot weggevallen na onderschepping

MARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.

7 uur geleden
Alle boten van Global Sumud Flotilla onderweg naar Gaza gestopt

MARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.

8 uur geleden
Niet 9000 maar 5000 militairen VS minder, vooral Polen geraakt

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.

9 uur geleden
Luchtalarm moet vervangen worden door alternatief systeem

DEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.

9 uur geleden