Bijna 50.000 mensen hebben afscheid genomen van paus
VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - Het Vaticaan meldt dat 48.600 rouwenden afscheid hebben genomen bij de kist van paus Franciscus. Zijn lichaam ligt opgebaard in de Sint-Pietersbasiliek en het publiek kan daar tot en met vrijdag langslopen.
De bezoekers komen van over de hele wereld en moeten urenlang in de rij staan om de laatste eer te bewijzen bij de open kist. Er is een onophoudelijke stroom van mensen. Elke rouwende wordt binnen enkele seconden langs de kist geleid, waarbij velen haastig het moment vastleggen met hun telefoons.
De deuren gingen woensdag om 11.00 uur voor het eerst open voor het publiek en toen stonden volgens het Vaticaan al zo'n 20.000 mensen in de rij. De kerk zou om middernacht dichtgaan, maar door de grote belangstelling mochten mensen ook 's nachts naar binnen. Dat kon tot donderdag 05.30 uur. De basiliek ging om 07.00 uur weer open.
Voorbereidingen
Binnen een uur vormde zich bij de Sint-Pietersbasiliek een rij van ongeveer 1 kilometer. Die rij gaat over het Sint-Pieterspein en deels over aangrenzende pleinen en zijstraten. Veiligheidstroepen en vrijwilligers begeleiden de mensenmassa.
Vrijdagavond wordt de kist gesloten en beginnen ook de andere voorbereidingen voor de uitvaart van zaterdag. Regeringsleiders, staatshoofden en leden van koningshuizen van over de hele wereld reizen daarvoor naar Vaticaanstad. Onder de gasten zijn de Amerikaanse president Donald Trump en namens Nederland premier Dick Schoof en minister van Buitenlandse Zaken Caspar Veldkamp.
Meer uit Buitenland
BRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro wil de uitslag van de presidentsverkiezingen laten vernietigen. Bolsonaro, die zondag verloor van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva, beschuldigt het hooggerechtshof ervan op het laatste moment de verkiezingsregels te hebben veranderd.
1 uur geledenPORT HURON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Democratische kandidaat-senator Abdul El-Sayed zondag tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Michigan een "jihadist" genoemd. Ook beweerde Trump zonder bewijs dat El-Sayed lid is van de Moslimbroederschap.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De linkse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft de Braziliaanse presidentsverkiezingen gewonnen. Dat heeft de kiesraad zondag bekendgemaakt. Lula versloeg in de tweede ronde de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, met 51,76 procent van de stemmen tegen 48,24 procent voor Bolsonaro. Lula begint daarmee aan zijn vierde ambtstermijn.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Na meer dan een maand van protestacties worden vertegenwoordigers van de Franse scholieren maandag om 14.30 uur ontvangen door premier Sébastien Lecornu. Dat melden de organisaties Renouveau lycéen en Les Lycéens!
7 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische oud-president Aleksandar Vučić heeft zijn nederlaag toegegeven tegenover de door studenten geleide protestbeweging bij de parlementsverkiezingen op zondag.
7 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft bepaald dat de stemtijd voor de beslissende ronde van de presidentsverkiezingen op zondag met twee uur wordt verlengd. Hiermee willigde het hof een verzoek in van het campagneteam van president Luiz Inácio 'Lula' da Silva.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.
9 uur geleden