Bijna 5000 euro dure fles whiskey die minister VS kreeg spoorloos
WASHINGTON (ANP) - Een fles whiskey ter waarde van 5800 dollar (ruim 4900 euro), die de voormalige Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo in 2019 cadeau kreeg van Japan, is spoorloos verdwenen. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken maakte woensdag (lokale tijd) bekend dat het onderzoek naar de verdwijning van de drank gaat doen.
De verdwijning werd als eerste opgemerkt door The New York Times in een jaarlijks overzicht van het ministerie met alle giften die Amerikaanse topambtenaren hebben ontvangen. Alle cadeaus met een waarde van meer dan 390 dollar (330 euro) worden in dat overzicht verzameld, maar de locatie van de fles whiskey is "onbekend". Een woordvoerder van Pompeo wilde niet reageren op de verdwenen drank.
Uit het overzicht blijkt volgens de Britse krant The Guardian dat Pompeo ook twee voerkleden met een totale waarde van 19.400 dollar (16.400 euro) kreeg van de president van Kazachstan en de minister van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Arabische Emiraten.
Voormalig president Donald Trump en zijn vrouw Melania ontvingen in 2019 cadeaus ter waarde van meer dan 120.000 dollar (101.000 euro) van buitenlandse leiders. Zeker drie landen - Australië, Egypte en Vietnam - deden de voormalige president een zelfportret cadeau. Deze portretten hadden een gezamenlijke waarde van meer dan 10.000 dollar (8500 euro).
Alle cadeaus, inclusief de portretten, zijn overgebracht naar het Nationaal Archief. Ambtenaren hebben de mogelijkheid om een gekregen cadeau in eigen bezit te houden, maar dat kan alleen als ze ervoor betalen.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - De Deense parlementsverkiezingen die deze dinsdag worden gehouden, zijn volgens de minister-president van Groenland essentieel. "Ik denk dat dit de belangrijkste Deense parlementsverkiezingen in Groenland ooit zijn", aldus Jens-Frederik Nielsen. De verkiezingen zijn niet alleen in Denemarken zelf, maar ook op de Faeröer en in Groenland. Die krijgen ieder twee zetels.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De twee minderjarigen die werden opgepakt in verband met een autobrand vlakbij de Joodse wijk in Antwerpen, worden voorgeleid op verdenking van "deelname aan de activiteiten van een terroristische groepering" en brandstichting. Dat meldt het parket in een persverklaring.
2 uur geledenCAMPO GRANDE (ANP) - Honderden migrerende zoetwatervissoorten hebben dringend internationale bescherming nodig. Dat staat in een VN-rapport dat dinsdag in Brazilië wordt gepresenteerd. Volgens het rapport is de populatie trekkende zoetwatervissen sinds 1970 met zo'n 81 procent afgenomen, wat dit type vis een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld maakt.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.
5 uur geledenCHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
12 uur geleden