Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 5000 euro dure fles whiskey die minister VS kreeg spoorloos

Bijna 5000 euro dure fles whiskey die minister VS kreeg spoorloos

WASHINGTON (ANP) - Een fles whiskey ter waarde van 5800 dollar (ruim 4900 euro), die de voormalige Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo in 2019 cadeau kreeg van Japan, is spoorloos verdwenen. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken maakte woensdag (lokale tijd) bekend dat het onderzoek naar de verdwijning van de drank gaat doen.

De verdwijning werd als eerste opgemerkt door The New York Times in een jaarlijks overzicht van het ministerie met alle giften die Amerikaanse topambtenaren hebben ontvangen. Alle cadeaus met een waarde van meer dan 390 dollar (330 euro) worden in dat overzicht verzameld, maar de locatie van de fles whiskey is "onbekend". Een woordvoerder van Pompeo wilde niet reageren op de verdwenen drank.

Uit het overzicht blijkt volgens de Britse krant The Guardian dat Pompeo ook twee voerkleden met een totale waarde van 19.400 dollar (16.400 euro) kreeg van de president van Kazachstan en de minister van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Arabische Emiraten.

Voormalig president Donald Trump en zijn vrouw Melania ontvingen in 2019 cadeaus ter waarde van meer dan 120.000 dollar (101.000 euro) van buitenlandse leiders. Zeker drie landen - Australië, Egypte en Vietnam - deden de voormalige president een zelfportret cadeau. Deze portretten hadden een gezamenlijke waarde van meer dan 10.000 dollar (8500 euro).

Alle cadeaus, inclusief de portretten, zijn overgebracht naar het Nationaal Archief. Ambtenaren hebben de mogelijkheid om een gekregen cadeau in eigen bezit te houden, maar dat kan alleen als ze ervoor betalen.

Meer uit Buitenland

Slachtoffers bij aanval Israël op onder meer ziekenhuis in Tyrus

BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.

6 uur geleden
WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

6 uur geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

7 uur geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

8 uur geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

8 uur geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

9 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

10 uur geleden