Bijna 40 miljoen Amerikanen zagen debat tussen Walz en Vance
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het verkiezingsdebat tussen vicepresidentskandidaten Tim Walz en J.D. Vance heeft zo'n 38,9 miljoen Amerikaanse kijkers getrokken. Dat komt naar voren uit voorlopige cijfers van Fox.
Het debat was georganiseerd door CBS News, waar 9,1 miljoen mensen het volgden. Maar ook andere grote televisiestations zonden het debat uit, waaronder Fox News, waar bijna 7,7 miljoen mensen keken.
De Republikein Vance en de Democraat Walz hadden het onder meer over de crisis in het Midden-Oosten, immigratie, belastingen, abortus, klimaatverandering en de economie. Het ging er minder hard aan toe dan bij het recente tv-debat tussen Kamala Harris en Donald Trump.
Het debat tussen de presidentskandidaten op 10 september trok 67,1 miljoen Amerikaanse kijkers. Dat waren betere kijkcijfers dan die van het debat tussen Trump en Joe Biden in juni, toen de huidige president nog kandidaat was namens de Democraten.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
5 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
5 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
8 uur geleden