Bijna 40 miljoen Amerikanen zagen debat tussen Walz en Vance
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het verkiezingsdebat tussen vicepresidentskandidaten Tim Walz en J.D. Vance heeft zo'n 38,9 miljoen Amerikaanse kijkers getrokken. Dat komt naar voren uit voorlopige cijfers van Fox.
Het debat was georganiseerd door CBS News, waar 9,1 miljoen mensen het volgden. Maar ook andere grote televisiestations zonden het debat uit, waaronder Fox News, waar bijna 7,7 miljoen mensen keken.
De Republikein Vance en de Democraat Walz hadden het onder meer over de crisis in het Midden-Oosten, immigratie, belastingen, abortus, klimaatverandering en de economie. Het ging er minder hard aan toe dan bij het recente tv-debat tussen Kamala Harris en Donald Trump.
Het debat tussen de presidentskandidaten op 10 september trok 67,1 miljoen Amerikaanse kijkers. Dat waren betere kijkcijfers dan die van het debat tussen Trump en Joe Biden in juni, toen de huidige president nog kandidaat was namens de Democraten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De EU gaat de strijd opvoeren tegen vijandige drones in de lucht, op land, op zee en onder water. Het belangrijkste doel is bescherming van het luchtruim, de kritieke infrastructuur, de buitengrenzen en openbare ruimten. Daartoe heeft de Europese Commissie woensdag een EU-actieplan gepresenteerd om de toenemende dreiging van drones tegen te gaan. Dat omvat maatregelen om aanvallen met drones te voorkomen, te detecteren en uit te schakelen.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een internationale actie tegen valsemunters is zo'n 1,2 miljard euro aan nepgeld gevonden. Dat meldt politiedienst Europol in een persbericht. Meer dan 90 procent van het in beslag genomen nepgeld viel te koppelen aan zendingen uit China.
27 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid inspecties toe te laten om te bewijzen dat zijn atoomprogramma er niet op gericht is om een kernwapen te ontwikkelen. Volgens president Masoud Pezeshkian is Iran klaar voor "iedere verificatie" van het programma.
49 minuten geledenTUCSON (ANP) - De aangehouden verdachte in het onderzoek naar de verdwijning van Nancy Guthrie is weer vrijgelaten. Dat meldt onder meer CNN. De man werd dinsdag een uur rijden ten zuiden van Tucson opgepakt voor verhoor, de woonplaats van de moeder van NBC News-presentatrice Savannah Guthrie.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, is geschokt dat een van zijn adviseurs informatie lijkt te hebben gelekt aan Jeffrey Epstein. Dat schrijven Franse media, waaronder Le Parisien en Le Monde. Volgens Barrot is het denkbaar dat meer namen opduiken in de Epstein-documenten of dat aanwijzingen worden aangetroffen voor politieke inmenging, "zelfs in Frankrijk".
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het aantal Britse militairen dat in Noorwegen is gelegerd, wordt verdubbeld. Binnen drie jaar moeten het er niet langer 1000, maar 2000 zijn, kondigt defensieminister John Healey deze woensdag nog aan.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan om op 24 februari voorbereidingen op presidentsverkiezingen en een referendum aan te kondigen. Een mogelijke datum daarvoor zou in mei kunnen zijn. Dat schrijft de Financial Times op basis van Oekraïense en Europese functionarissen die bij de planning betrokken zijn.
4 uur geleden