Bijna 40 miljoen Amerikanen zagen debat tussen Walz en Vance
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het verkiezingsdebat tussen vicepresidentskandidaten Tim Walz en J.D. Vance heeft zo'n 38,9 miljoen Amerikaanse kijkers getrokken. Dat komt naar voren uit voorlopige cijfers van Fox.
Het debat was georganiseerd door CBS News, waar 9,1 miljoen mensen het volgden. Maar ook andere grote televisiestations zonden het debat uit, waaronder Fox News, waar bijna 7,7 miljoen mensen keken.
De Republikein Vance en de Democraat Walz hadden het onder meer over de crisis in het Midden-Oosten, immigratie, belastingen, abortus, klimaatverandering en de economie. Het ging er minder hard aan toe dan bij het recente tv-debat tussen Kamala Harris en Donald Trump.
Het debat tussen de presidentskandidaten op 10 september trok 67,1 miljoen Amerikaanse kijkers. Dat waren betere kijkcijfers dan die van het debat tussen Trump en Joe Biden in juni, toen de huidige president nog kandidaat was namens de Democraten.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".
4 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.
6 uur geleden