
Biden wil limieten aan warmtevervuiling door energiecentrales
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van president Joe Biden wil limieten stellen aan de uitstoot van broeikasgassen door Amerikaanse energiecentrales. Dit voorstel van de Environmental Protection Agency (EPA) zou gelden voor nieuwe maar ook bestaande energiecentrales.
Als het voorstel wordt uitgevoerd, zou het de eerste keer zijn dat de Amerikaanse overheid de kooldioxide-uitstoot beperkt van bestaande energiecentrales. Die zijn verantwoordelijk voor ongeveer 25 procent van de door de VS geproduceerde vervuiling die de planeet opwarmt. Afgelopen jaar werd ongeveer 60 procent van de elektriciteit in de VS opgewekt door het verbranden van fossiele brandstoffen, schrijft The New York Times.
Bijna alle kolen- en gascentrales zouden in 2040 hun kooldioxide-emissies moeten verminderen of uit hun schoorstenen opvangen, een technologie die door minder dan 20 van de 3400 kolen- en gasgestookte centrales in de VS wordt gebruikt. Dit zeggen drie personen die over het voorstel werden ingelicht, aldus de krant.
Het voorstel zou het gebruik van deze dure technologie niet verplicht stellen. Het zou eerder limieten stellen aan vervuilingspercentages waaraan exploitanten van energiecentrales moeten voldoen. Een optie hiervoor is bijvoorbeeld het vervangen van fossiele brandstof door waterstof.
Volgens The New York Times heeft Het Witte Huis het voorstel momenteel in behandeling en kan het nog aangepast worden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Het driedaagse bestand dat Rusland eenzijdig heeft uitgeroepen, is volgens staatsmedia ingegaan. Oekraïne heeft eerder laten weten niet mee te doen aan wat president Volodymyr Zelensky een "toneelstukje" van Poetin noemde. Hij stelde een onmiddellijk bestand van dertig dagen voor.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door twee Israëlische luchtaanvallen zijn volgens de Gazaanse burgerbescherming woensdag meer dan dertig doden gevallen en meer dan tachtig mensen gewond geraakt. Onder de getroffenen zouden veel kinderen zijn.
4 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - De eerste stemronde van het conclaaf heeft geen nieuwe paus opgeleverd. Uit de schoorsteen op de Sixtijnse Kapel kringelde woensdagavond rond 21.00 uur zwarte rook. Dat betekent normaal gesproken dat de kardinalen hun overleg voor vandaag staken en donderdagochtend weer samenkomen.
5 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/DPA) - Het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad is volgelopen met tienduizenden mensen die wachten op rook uit de schoorsteen van de Sixtijnse Kapel. Af en toe klapt de wachtende menigte in steeds sneller tempo alsof de mensen in een voetbalstadion zijn.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is voor de geleidelijke opheffing van EU-sancties tegen Syrië als de situatie daar blijft verbeteren. President Emmanuel Macron zei dat na overleg met de Syrische president Ahmed al-Sharaa in Parijs. Die is voor het eerst naar Europa afgereisd sinds de machtswisseling in Syrië.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Het dodental door de raketaanvallen van India op buurland Pakistan is opgelopen tot meer dan dertig. Het Pakistaanse leger heeft dat gemeld en gaf daarbij aan dat 57 mensen gewond zijn geraakt.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Estland vindt dat alle NAVO-landen in de toekomst 5 procent van hun bruto binnenlands product (bbp) aan defensie moeten besteden. Dat zei de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna woensdag in Warschau, voor de start van de informele bijeenkomst met de EU-ministers. Op de NAVO-top in juni in Den Haag moet een nieuwe norm worden afgesproken.
7 uur geleden