Biden wil dat VS voorsprong houden ten opzichte van China
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden zegt dat zijn plan om meer dan 2 biljoen dollar in infrastructuur te steken nodig is om de leidende positie van de Verenigde Staten te verzekeren. Daarbij wees hij in het bijzonder op de opkomende macht van China.
De enorme vernieuwing van de transportverbindingen en de investeringen in moderne technologieën zijn nodig "zodat Amerika de wereld kan leiden zoals het altijd heeft gedaan", zei Biden in een toespraak in het Witte Huis.
Biden lichtte zijn plan woensdag toe, waarbij het nog een hele opgave zal worden om het Congres te overtuigen. Met name in de Senaat, waar de verhouding tussen Republikeinen en Democraten 50-50 is, is iedere stem noodzakelijk. Republikeinen zijn niet enthousiast en ook niet alle Democraten lijken het plan te zien zitten.
Biden wil om de kosten van het investeringsplan te dekken bijvoorbeeld de vennootschapsbelasting verhogen. De president zei te willen luisteren naar politici die tegen zijn voorstel zijn om het tarief van 21 procent naar 28 procent te verhogen. Hij herhaalde zijn belofte om de belastingen niet op te voeren voor Amerikanen die minder dan 400.000 dollar verdienen.
Meer uit Financieel
ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse regering heeft extra maatregelen aangekondigd om de prijsstijgingen voor burgers en boeren door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Volgens de Griekse premier Kyriakos Mitsotakis wordt hiervoor in totaal 300 miljoen euro uitgetrokken voor subsidies in de maanden april en mei.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Markt & Consument (ACM) gaat meer onderzoek doen naar de overname van de Nederlandse activiteiten van bouwbedrijf VolkerWessels door investeerder HAL. Volgens de toezichthouder zijn er risico's rond de concurrentie door die overname in de grond-, weg- en waterbouw (GWW). HAL mag daardoor nog geen uitsluitende zeggenschap verkrijgen over die activiteiten.
2 uur geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, maker van Delfts blauw, vreest dat de wereldwijde onrust door onder meer de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten voor een terugloop van het toerisme in Nederland kan zorgen. "Dit kan zijn weerslag hebben op het consumentenvertrouwen, het toerisme en de ontwikkeling van de kosten", waarschuwt de onderneming bij de presentatie van haar jaarcijfers.
2 uur geledenWOERDEN (ANP) - In een groot deel van Nederland is het nog onzeker of voetbalfans komende zomer wedstrijden van het WK voetbal in de horeca volledig kunnen bekijken. Van de in totaal 342 gemeenten hebben er pas 48, oftewel 14 procent, definitief besloten de openingstijden daarvoor te verruimen, komt naar voren uit cijfers van brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met verlies begonnen aan de nieuwe handelsweek nadat vrijdag nog een flinke min werd neergezet door de hoofdgraadmeter. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse overheid heeft burgers opgeroepen geen toiletpapier te hamsteren. Berichten op sociale media suggereren namelijk dat mensen in het Aziatische land beginnen met het inslaan van dagelijkse benodigdheden uit angst voor gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is flink verslechterd sinds de eerste aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran eind februari. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat in maart de grootste daling zien in bijna vier jaar.
4 uur geleden