Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden wil coronavaccinatie belonen met 100 dollar

Biden wil coronavaccinatie belonen met 100 dollar

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Alle pas gevaccineerde Amerikanen zouden 100 dollar (ongeveer 85 euro) moeten krijgen. De Amerikaanse president Biden roept de autoriteiten in het land op dat bedrag te verstrekken aan iedereen die zich laat prikken tegen het coronavirus.

Volgens het ministerie van Financiën gaat het om een "extra stimulans" om ervoor te zorgen dat het aantal ingeënte mensen stijgt. Het geld kan vloeien uit een speciale pot van 350 miljard dollar voor coronahulp aan onder meer de Amerikaanse staten en gemeenten.

Onlangs werd al bekend dat de stad New York vanaf vrijdag een beloning van 100 dollar biedt om burgers over te halen zich te laten vaccineren tegen Covid-19. Ook de Amerikaanse metropool hoopt daarmee het percentage ingeënten op te krikken, nu het aantal besmettingen met het coronavirus weer stijgt. In sommige staten, zoals New Mexico, Ohio en Colorado, is al succesvol geëxperimenteerd met cash voor een prik.

Vaccinatieplicht

Biden wil verder dat alle burgers in overheidsdienst aantonen dat ze volledig zijn ingeënt. Doen ze dat niet, dan moeten ze een mondkapje op en zich regelmatig laten testen. De regel geldt ook voor de losse medewerkers van de nationale (federale) overheid, die met ruim 4 miljoen man personeel de grootste werkgever van het land is.

Biden gaf verder opdracht tot een onderzoek naar een vaccinatieplicht bij defensie. Het ministerie van Veteranenzaken nam al het verstandige en belangrijke besluit om van zijn zorgverleners en personeel een volledige vaccinatie te eisen, aldus de president.

De aankondigingen passen in het streven van Biden om de vaccinatiegraad fors te verhogen nu de Delta-variant zich snel verspreidt. Inmiddels is 60 procent van de volwassenen in de VS gevaccineerd, bij de ouderen is dat 80 procent.

Meer uit Buitenland

Loekasjenko geeft Kim Jong-un geweer cadeau

PYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.

1 uur geleden
Patrick Bruel ook in België aangeklaagd voor zedendelict

BRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.

1 uur geleden
Israël claimt ongeveer 700 Hezbollah-leden te hebben gedood

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ongeveer zevenhonderd leden van Hezbollah te hebben gedood sinds de oorlog met die Libanese beweging begin deze maand begon. Hezbollah is een bondgenoot van Iran en daardoor wordt Libanon meegesleurd in de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

1 uur geleden
Rutte wijst boze VS erop dat ze Iran-aanval voor Europa verzwegen

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte brengt naar eigen zeggen wel degelijk wat in tegen de klachten en beledigingen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van Europese bondgenoten. Hij wijst erop dat Europa meer tijd nodig heeft om te helpen een eind te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz omdat de VS hun bondgenoten niet over hun aanval op Iran hebben ingelicht.

1 uur geleden
Israëlische minister claimt dood hoofd van marine Iraanse garde

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz claimt dat de bevelhebber van de marineafdeling van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG), Alireza Tangsiri, met een Israëlische luchtaanval is gedood. Katz sprak van een "precieze en dodelijke operatie" woensdagavond waarbij ook andere hoge officieren om het leven zijn gekomen.

2 uur geleden
Pakistan hervat militaire operaties tegen Afghanistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan gaat verder met militaire operaties tegen Afghanistan nadat een tijdelijk bestand eerder deze week afliep, zei het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Vanwege het einde van de ramadan had Pakistan de aanvallen tijdelijk gestaakt.

2 uur geleden
Iran laat Maleisische olietankers door Straat van Hormuz

KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - Iran gaat Maleisische olietankers door de Straat van Hormuz laten varen, zegt de Maleisische premier Anwar Ibrahim. Hij zei op de nationale televisie dat dat de uitkomst was van overleg met onder anderen de Iraanse president Masoud Pezeshkian en leiders uit een aantal andere landen.

2 uur geleden