
Biden waarschuwt Taliban en dreigt met 'sterke militaire reactie'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft de Taliban laten weten met "een snelle en krachtige militaire reactie" te komen als de militanten Amerikaans personeel in Afghanistan in gevaar brengen. De boodschap is overgebracht aan vertegenwoordigers van de moslimextremisten in Qatar, staat in een verklaring van de president die zaterdag is vrijgegeven. De waarschuwing geldt voor "elke actie van de Taliban op de grond in Afghanistan die het Amerikaanse personeel of onze missie daar in gevaar brengt".
Biden heeft de strijdkrachten en inlichtingendiensten geïnstrueerd "ervoor te zorgen dat we het vermogen en de waakzaamheid behouden om toekomstige terroristische dreigingen vanuit Afghanistan het hoofd te bieden." Over de evacuatie van Afghanen die Amerikaanse troepen hebben geholpen zei hij: "We werken eraan duizenden mensen en hun families te evacueren die onze zaak hebben gesteund."
De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken heeft zaterdag (lokale tijd) gebeld met de Afghaanse president Ashraf Ghani. Ze bespraken het belang van aanhoudende diplomatieke en politieke inspanningen om het geweld in te dammen, zei het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Blinken benadrukte de "voortdurende steun aan het Afghaanse volk".
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties zegt bezorgd te zijn over de behandeling van migranten die worden uitgezet door de Amerikaanse autoriteiten. Volker Türk stelt dat het lot van 245 Venezolanen en 30 Salvadoranen die naar El Salvador zijn gestuurd, onduidelijk is.
15 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse acteur Gérard Depardieu heeft dinsdag in de rechtbank van Parijs een voorwaardelijke gevangenisstraf van achttien maanden gekregen. De 76-jarige acteur is in zijn eerste zaak schuldig bevonden aan aanranding.
30 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Emmanuel Macron en zijn vrouw Brigitte brengen begin juli een staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk, melden het Elysée en Buckingham Palace. De Franse president ontmoet onder anderen koning Charles, koningin Camilla en de Britse premier Keir Starmer. Ook wordt een Frans-Britse top georganiseerd.
40 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse acteur Gérard Depardieu is dinsdag in de rechtbank van Parijs schuldig bevonden aan aanranding. Dat meldt persbureau Reuters. De zaak is de eerste tegen de 76-jarige acteur die in de rechtbank wordt behandeld.
43 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky neemt donderdag in Turkije alleen deel aan overleg met Rusland als zijn ambtgenoot Vladimir Poetin ook komt. Dat zegt een adviseur van Zelensky tegen persbureau Reuters. De Oekraïense leider schuift niet aan als Rusland andere vertegenwoordigers stuurt.
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - De politie van Londen heeft een man van 21 opgepakt voor brandstichting bij een huis van premier Keir Starmer. De man wordt ook in verband gebracht met twee andere branden. Voor zover bekend raakte niemand gewond. Het onderzoek wordt geleid door een antiterreurafdeling.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is dinsdag aangekomen in Saudi-Arabië. Hier begint hij de eerste grote buitenlandse reis van zijn tweede ambtsperiode. Hij reist later ook naar Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten.
1 uur geleden