Biden verdedigt sociale zekerheid in eerste speech na terugtreden
CHICAGO (ANP/RTR) - Voormalig Amerikaans president Joe Biden heeft dinsdag zijn eerste grote toespraak gehouden sinds hij in januari het Witte Huis verliet. De Democraat verdedigde de Social Security Administration (SSA), de overheidsinstantie die verantwoordelijk is voor de uitvoering van het Amerikaanse equivalent van de AOW, Social Security. De regering van Bidens opvolger Donald Trump bezuinigt fors binnen de SSA, onder meer met ontslagen en kantoorsluitingen.
"In minder dan honderd dagen heeft deze regering zoveel schade en verwoesting aangericht", zei Biden op een conferentie van belangenbehartigers voor mensen met een beperking in Chicago. "Het is verbijsterend dat het zo snel kan gebeuren. Ze hebben de SSA met een bijl aangepakt en zevenduizend werknemers de deur gewezen", aldus de 82-jarige oud-president.
De SSA keert jaarlijks 1,4 biljoen dollar aan uitkeringen uit aan 73 miljoen oudere en gehandicapte Amerikanen. Trump heeft tijdens zijn verkiezingscampagne herhaaldelijk beloofd de uitkeringen niet aan te tasten.
Biden is er niet gerust op. "Voor het eerst in de geschiedenis worden Social Security-uitkeringen mogelijk vertraagd of onderbroken." En: "Social Security is meer dan een overheidsprogramma. Het is een heilige belofte die we als natie hebben gedaan", besloot Biden. "We weten precies hoeveel Social Security betekent voor het leven van mensen."
Meer uit Buitenland
CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.
1 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.
8 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.
9 uur geleden