Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden tegen eventuele Israëlische aanval op nucleaire doelen Iran

Biden tegen eventuele Israëlische aanval op nucleaire doelen Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten proberen met Israël op één lijn te komen over wat de reactie moet zijn op de Iraanse raketaanval op Israël. Dat zei de Amerikaanse viceminister van Buitenlandse Zaken Kurt Campbell woensdag. President Joe Biden liet niet veel later weten dat hij in ieder geval geen aanval op de nucleaire faciliteiten van Iran zal steunen.

Als mogelijke Iraanse doelwitten van een Israëlische vergeldingsactie denken analisten in het meest extreme geval aan nucleaire faciliteiten. Ook de Israëlische oud-premier Naftali Bennett heeft dat idee geopperd. Verder worden ook de olie-infrastructuur van Iran en militaire bases als mogelijke doelwitten genoemd.

Biden zei dat hij binnenkort met Benjamin Netanyahu spreekt. De Israëlische premier heeft al gezegd dat Iran voor de aanval zal boeten. Ook onderminister Campbell gaf woensdag aan dat er "een antwoord" moet volgen. Maar hij erkende dat de situatie zeer gespannen is en dat "een bredere escalatie zowel de Israëlische als de Amerikaanse belangen in gevaar zou kunnen brengen".

De Iraanse president Masoud Pezeshkian zei woensdag dat Iran met een nog krachtigere reactie zal komen als Israël terugslaat. "Wij zijn niet uit op oorlog, het is Israël dat ons dwingt te handelen", voegde hij toe tijdens een persconferentie in Qatar.

Meer uit Buitenland

Twee derde vrouwen Brits leger doelwit seksueel ongewenst gedrag

LONDEN (ANP/RTR) - Een groot deel van het Britse legerpersoneel krijgt te maken met grensoverschrijdend gedrag in hun werk, volgens een donderdag gepubliceerd onderzoek van het ministerie van Defensie. Twee derde van de vrouwen in reguliere dienst heeft aangegeven dat ze het afgelopen jaar seksueel grensoverschrijdend gedrag hebben ervaren, tegenover een derde van de mannen. De regering noemt de resultaten "onaanvaardbaar".

3 uur geleden
Half miljard dollar Noord-Europa voor Amerikaanse wapens Oekraïne

HELSINKI (ANP) - De Noordse en Baltische landen kopen voor Oekraïne voor een half miljard dollar (430 miljoen euro) aan Amerikaanse wapens. Het al eerder aangekondigde pakket is officieel rond, zeggen de defensieministers van de acht NAVO-landen.

4 uur geleden
Organisaties: ergste voorkomen, maar klimaatdoel EU is verwaterd

BRUSSEL (ANP) - De klimaatambities voor 2040 waarmee het Europees Parlement heeft ingestemd zijn "ernstig verwaterd", stelt Climate Action Network (CAN). Tegelijkertijd merkt de koepelorganisatie op dat "het ergste is vermeden" nu het hoofddoel van 90 procent minder uitstoot is goedgekeurd. Voorstellen van het parlement om duidelijke criteria op te stellen voor handel in koolstofkredieten ziet CAN als een verbetering.

4 uur geleden
Europarlement wil dat leden tijdens zwangerschapsverlof stemmen

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil dat Europarlementariërs tijdens een zwangerschapsverlof via een collega kunnen stemmen. Vrouwen mogen hun volmacht afgeven drie maanden voor en zes maanden na de bevalling. Dit voorstel is donderdag met 605 stemmen voor door het Europees Parlement aangenomen. De kieswet van de EU moet nu worden aangepast.

4 uur geleden
NAVO goed op weg zich te versterken, vindt commandant oostflank

BRUNSSUM (ANP) - De NAVO-commandant die vanuit Nederland de verdediging van het grootste deel van de NAVO-grens met Rusland leidt, vindt dat de alliantie zich goed aan het herbewapenen is. "Ik zie echt goede vorderingen onder uw leiderschap bij het ontwikkelen van slagkracht en bij de uitgaven aan defensie", zei generaal Ingo Gerhartz tegen NAVO-chef Mark Rutte, donderdag op bezoek op het hoofdkwartier in Brunssum. Die vooruitgang heeft de NAVO volgens hem laatst nog bewezen, toen zij oefende op het afslaan van een aanval op Estland.

4 uur geleden
Hamas kondigt overdracht aan van overleden gijzelaar

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De gewapende tak van Hamas zegt donderdag het lichaam van een overleden Israëlische gijzelaar vrij te geven. De overdracht vindt om 19.00 uur Nederlandse tijd plaats, aldus een verklaring.

5 uur geleden
EU-parlement naar rechts om duurzaamheidsregels te schrappen

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag via rechts ingestemd met het schrappen van verduurzamingsregels voor bedrijven. Er stemden 382 parlementariërs voor, 249 tegen. De grootste partij EVP (centrumrechts) heeft voor het eerst tijdens een belangrijke stemming meegestemd met de uiterstrechtse partijen Patriotten voor Europa en de Europese Conservatieven. Daarmee heeft de EVP de gebruikelijke coalitie van sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen links laten liggen.

6 uur geleden