Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden probeert hispanics in cruciale staat Florida te paaien

Biden probeert hispanics in cruciale staat Florida te paaien

KISSIMMEE (ANP) - De Democratische kandidaat bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen in november Joe Biden is dinsdag voor het eerst in zijn campagne naar de staat Florida gegaan. In de 'sunshine state', waar zowel Biden als president Donald Trump kan winnen en waar veel kiesmannen te vergeven zijn, probeerde hij de harten van de grote Spaanstalige gemeenschap voor zich te winnen.

Biden bezocht een evenement in het kader van de hispanic-erfgoedmaand in de VS. Dat vond plaats in Kissimmee, dat het hart is van een een snelgroeiende Puerto Ricaanse gemeenschap. Biden heeft in de peilingen uit Florida vooralsnog betrekkelijk weinig steun van de Spaanstalige gemeenschap daar.

De Democratische kandidaat vertelde zijn toehoorders dat president Trump hen in de steek heeft gelaten met zijn migratiebeleid en zijn reactie op de uitbraak van het coronavirus. Trump kan volgens Biden geen leider van alle Amerikanen zijn. "Donald Trump heeft de hispanic gemeenschap keer op keer in de steek gelaten", zei hij.

De Latijns-Amerikaanse bevolking van Florida geldt als divers. De grote Cubaanse gemeenschap in Florida neigt van oudsher Republikeins te stemmen. Biden ziet echter aanzienlijke kansen bij onder meer de Puerto Ricaanse gemeenschap, die flink groeide na de verwoestende orkaan Maria in 2017.

"Ik ga geen rollen keukenpapier naar mensen gooien die net zijn geteisterd door een orkaan", zei Biden in een verwijzing naar Trumps bezoek aan Puerto Rico vlak na Maria. Ook presenteerde Biden een economisch herstelplan voor het Amerikaanse territorium in de Caribische Zee.

De 77-jarige Biden baarde opzien toen hij bij de bijeenkomst het podium opliep terwijl zijn telefoon de Spaanstalige zomerhit Despacito van vorig jaar afspeelde. Even daarvoor was hij geïntroduceerd door zanger Luis Fonsi, die het nummer maakte met reggaeton-artiest Daddy Yankee.

Meer uit Buitenland

Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

10 minuten geleden
Farage viert 'historische verandering' bij lokale verkiezingen

LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.

48 minuten geleden
Britse premier baalt van verkiezingsuitslag: pijnlijk en zwaar

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."

1 uur geleden
Britse minister: Starmer kan nog verder

LONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.

1 uur geleden
Dodental explosie Chinese vuurwerkfabriek loopt op

CHANGSHA (ANP/RTR) - Het dodental na een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan maandag is opgelopen naar 37. Het is de dodelijkste explosie in China sinds 2019. De reddingswerkzaamheden zijn volgens staatspersbureau Xinhua afgerond. Eén persoon wordt nog vermist, 51 mensen worden in het ziekenhuis behandeld.

1 uur geleden
Hikers overleden na uitbarsting vulkaan Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Zeker drie hikers zijn overleden na een vulkaanuitbarsting op het Indonesische eiland Halmahera, meldt de lokale politie. Twee van de slachtoffers zijn buitenlanders, een derde komt uit Indonesië. Nog tien anderen worden vermist.

1 uur geleden
Hikers vermist na uitbarsting vulkaan Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.

3 uur geleden