Biden en Netanyahu positief na telefoongesprek over aanval Iran
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Joe Biden en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu was "direct en productief", aldus het Witte Huis. Volgens de Israëlische missie bij de VN verliep het onderhoud "positief".
De twee belden zeker een half uur over de situatie in het Midden-Oosten. Iran vuurde vorige week meer dan 180 raketten af op Israël en Netanyahu heeft verklaard hard te willen terugslaan. Volgens Amerikaanse media wilde Biden het tijdens het telefoongesprek vooral hebben over die tegenreactie. Ook vicepresident Kamala Harris schoof aan bij het gesprek.
De Israëlische VN-missie zei na afloop van het gesprek de Amerikaanse steun te "waarderen".
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - De federale agent die zaterdag in Minneapolis een man doodschoot was "zeer goed getraind", zei commandant Greg Bovino van de federale Amerikaanse grenspolitie op een persconferentie. De agent zou acht jaar in dienst zijn bij de grenspolitie.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft woedend gereageerd op de oproep van gouverneur Tim Walz van Minnesota en burgemeester Jacob Frey van Minneapolis om federale agenten terug te trekken uit de stad. De Amerikaanse president vindt dat zij aanzetten tot opstand.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.
2 uur geledenWASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.
5 uur geleden