Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: desinformatie op sociale media over Covid-19 is dodelijk

Biden: desinformatie op sociale media over Covid-19 is dodelijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden vindt dat sociale mediaplatformen als Facebook "mensen aan het doden zijn" door het plaatsen van desinformatie over coronavaccins toe te staan. De president vindt dat Facebook meer moet doen om dergelijke berichten te weren.

"De enige pandemie die we hebben, vindt plaats onder ongevaccineerden", zei Biden vrijdag tegen verslaggevers in het Witte Huis, gevraagd naar zijn standpunt over misinformatie en zijn boodschap daarover aan sociale mediaplatformen als Facebook. "Ze zijn mensen aan het vermoorden", aldus de president.

Washington is al langer bezig de druk op de grote socialemediaplatformen op te voeren om foutieve informatie over het coronavirus harder aan te pakken. Volgens de overheid tiert misinformatie over onder meer de gevaren van coronavaccins welig op de netwerken, terwijl het sterk stijgende aantal coronadoden in de Verenigde Staten nu vooral uit Amerikanen bestaat die geen prik hebben gehad en daar in veel gevallen bewust voor kiezen, onder meer omdat ze de vaccins niet vertrouwen.

Facebook wees de kritiek vrijdag van de hand. Het bedrijf stelt dat het juist levens redt door feitelijke informatie over het coronavirus te verspreiden. "We laten ons niet afleiden door beschuldigingen die niet door de feiten worden ondersteund", zei Facebook-woordvoerder Kevin McAlister vrijdag. "Feit is dat meer dan 2 miljard mensen gezaghebbende informatie over Covid-19 en vaccins op Facebook hebben bekeken, wat meer is dan enige andere plaats op internet."

Eerder stelde Facebook "agressieve actie" te ondernemen tegen misinformatie over het coronavirus en dat er reeds 18 miljoen van dergelijke berichten verwijderd zijn.

Meer uit Buitenland

Hamas bereid tot machtsoverdracht aan overgangsbestuur

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.

24 minuten geleden
Deel EU-parlement wil uitstel stemming deal VS om Groenland

BRUSSEL (ANP) - Een deel van het Europees Parlement wil een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten uitstellen in het licht van de huidige geopolitieke ontwikkelingen, waaronder die rondom Groenland. Deze maand stond een stemming op de planning over een deel van de handelsafspraak die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. Maar de sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen willen uitstel.

1 uur geleden
Deense premier dankt bondgenoten voor militaire steun Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft in een verklaring op Facebook haar Europese bondgenoten bedankt voor het sturen van militairen naar Groenland. Ze is inmiddels door haar buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen bijgepraat over het overleg met de Amerikanen en zegt dat het "geen makkelijk gesprek" was.

1 uur geleden
Nog niet alle stembureaus Oeganda open, volgens oppositie expres

KAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.

1 uur geleden
'Grote zorgen' Rusland over Europese troepen in Groenland

BRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.

1 uur geleden
Internetblokkade Iran gaat zevende dag in

TEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.

1 uur geleden
Iran heropent luchtruim na urenlange sluiting

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.

7 uur geleden