Biden belooft kort voor verkiezing miljoenensteun Oekraïne
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft Oekraïne een nieuw militair steunpakket in het vooruitzicht gesteld. Dat pakket heeft volgens een verklaring van het Witte Huis een waarde van 425 miljoen dollar, omgerekend 391 miljoen euro. Het voorziet in de levering van nieuwe luchtverdedigingsmiddelen, gepantserde voertuigen en munitie.
De regering van de Democraat Biden behoorde de afgelopen jaren tot de belangrijkste buitenlandse bondgenoten van Oekraïne, dat zich sinds begin 2022 verdedigt tegen een Russische invasiemacht. De dure Amerikaanse militaire steun ligt in Washington politiek gevoelig. De Republikein Donald Trump, die over enkele weken de presidentsverkiezingen hoopt te winnen, heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky omschreven als de "beste verkoper" uit de geschiedenis. "Iedere keer dat hij naar ons land komt, vertrekt hij met 60 miljard dollar."
Meer uit Buitenland
HONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.
42 minuten geledenBASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.
10 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".
10 uur geleden