Beurzen New York eindigen daags na recordsessie licht lager
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben dinsdag een kleine stap teruggedaan. Beleggers namen een adempauze na de recordhoogtes die belangrijke beursgraadmeters maandag hadden bereikt. De vraag voor hen is nu hoeveel van al het positieve nieuws al in de huidige aandelenprijzen is verwerkt.
De Dow-Jonesindex sloot 0,3 procent lager op 33.430,24 punten. De brede S&P 500 verloor 0,1 procent tot 4.073,94 punten en techbeurs Nasdaq zakte een fractie tot 13.698 punten.
Het Internationaal Monetair Fonds kwam dinsdag met een optimistischere raming voor het herstel van de wereldeconomie. Het fonds gaat ervan uit dat de mondiale economie dit jaar met 6 procent zal groeien. In januari werd nog 5,5 procent groei voorspeld. Wel waarschuwde het IMF dat het groeitempo niet gelijk verdeeld zal zijn.
Aantal vacatures
Ook over de Amerikaanse banenmarkt was opnieuw positief nieuws te melden. Het aantal vacatures in de VS bereikte in februari het hoogste niveau in twee jaar tijd. De Amerikaanse overheid meldde vrijdag al dat de banengroei in 's werelds grootste economie in maart sterker was dan verwacht en de werkloosheid aalt.
Norwegian Cruise Lines won 4,6 procent. De cruiserederij verwacht in juli weer pleziervaarten buiten de Verenigde Staten aan te kunnen bieden, nadat dit meer dan een jaar niet meer mogelijk is geweest. Branchegenoot Carnival Cruises won 1,7 procent, ondanks de mededeling dat alle cruises vanuit Amerikaanse havens tot en met 30 juni worden geannuleerd.
Snap
Socialmediabedrijf Snap profiteerde van een adviesverhoging. De onderneming achter videoapp Snapchat werd 5,1 procent meer waard.
De euro was 1,1875 dollar waard, tegenover 1,1845 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent meer waard op 59,42 dollar. Brentolie ging 1,1 procent omhoog tot 62,81 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De vraag naar olie daalt in het tweede kwartaal het hardst sinds de coronapandemie, voorspelt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Door de Iranoorlog zijn de prijzen voor olieproducten zo hard gestegen dat bepaalde landen en sectoren noodgedwongen hun verbruik verminderen.
9 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordwinst geboekt, mede geholpen door een recordaantal passagiers op de luchthaven. De nettowinst bedroeg 25,2 miljoen euro, tegen 23,3 miljoen euro een jaar eerder. De omzet van Eindhoven Airport steeg met 4,5 procent tot 100,5 miljoen euro, aldus het dinsdag gepubliceerde jaarverslag.
18 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De problemen van vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis en zijn vakantieparken met de Belastingdienst zijn mogelijk groter dan eerder gedacht. Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt hem ook van het niet op tijd doen van belastingaangifte in 2020 en 2021 voor zijn ondernemingen. Volgens het OM gaat het om een bedrag van 1 miljoen euro.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag hoger geopend. De aandacht van beleggers ging opnieuw uit naar de verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Maandag zorgden opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump al voor enige opluchting bij investeerders in de slotfase van de beurshandel. Volgens Trump wil Iran "heel graag" een deal sluiten.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in maart in een trager tempo gegroeid, na een sterke start van het jaar. De groeivertraging weerspiegelt de toenemende impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de op een na grootste economie ter wereld. Chinese fabrikanten kampen met sterk gestegen grondstof- en energiekosten door de ontwrichting van de wereldwijde energievoorziening door de oorlog, die eind februari begon.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van het omgevallen Chinese vastgoedconcern Evergrande, Hui Ka Yan, heeft schuld bekend aan fraude en omkoping. Evergrande was ooit de grootste projectontwikkelaar, maar in 2021 kwam het bedrijf in de problemen toen het zijn schulden niet kon terugbetalen. Daarop volgde een crisis in de vastgoedsector van het Aziatische land.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/DPA) - De staking bij het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breidt zich uit. Het cabinepersoneel gaat woensdag en donderdag het werk opnieuw neerleggen. Vrijdag werd ook al gestaakt door cabinewerkers bij Lufthansa. Ondertussen staken de piloten van Lufthansa voor de tweede dag op rij.
3 uur geleden