Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen in New York verspelen winst na cijfers consumentenvertrouwen

Beurzen in New York verspelen winst na cijfers consumentenvertrouwen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met aanzienlijke verliezen het weekend in gegaan, na eerder op de dag nog op winst te hebben gestaan. Een tegenvallend cijfer over het Amerikaanse consumentenvertrouwen drukte op de sentiment. Eerder op de dag kregen beleggers juist een onverwacht positief cijfer over winkelverkopen te verwerken. Coronavaccinmaker Moderna was een grote winnaar na het nieuws dat de biotechnoloog wordt opgenomen in de S&P 500.

De graadmeter voor van de Universiteit van Michigan die aangeeft hoe consumenten tegen de economische situatie aankijken, daalde in juli. Economen hadden in doorsnee juist gerekend op een lichte verbetering ten opzichte van de voorgaande maand. Vooral over prijsstijgingen maakten huishoudens zich zorgen.

De Dow-Jones eindigde de dag 0,9 procent lager op 34.687,85 punten. De brede S&P 500 verloor 0,8 procent tot 4.327,16 punten de Nasdaq gaf 0,8 procent prijs tot 14.427,24 punten.

Moderna

Moderna schoot ruim 10 procent omhoog. Het bedrijf wordt vanaf 21 juli opgenomen in de S&P 500 en vervangt dan branchegenoot Alexion Pharmaceuticals, die voor 39 miljard dollar wordt overgenomen door AstraZeneca.

Intel zag een eerder verlies verdampen en eindigde 1,5 procent lager. Het chipconcern zou voor 30 miljard dollar sectorgenoot GlobalFoundries willen overnemen om zo zijn positie in de wereldwijde chipindustrie te versterken.

Boeing daalde 2,3 procent. Meer dan 2500 Boeing 737's in de VS moeten worden nagekeken. Luchtvaartautoriteit FAA meldt dat er mogelijk een defect zit in een drukschakelaar van het toestel. De FAA heeft geen bevoegdheid over andere landen, maar het is waarschijnlijk dat de 737's ook in de rest van de wereld worden gecontroleerd.

Didi Global

De in New York genoteerde Chinese taxi-app Didi Global leverde 3,2 procent in. Inspecteurs van verschillende Chinese overheidsdiensten zijn onderzoek aan het doen naar de cyberveiligheid bij Didi. Eerder werd al bekend dat Didi uit Chinese appwinkels is gehaald omdat het bedrijf illegaal gegevens van gebruikers zou hebben verzameld.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 71,56 dollar per vat. Brentolie zakte 0,3 procent in waarde tot 73,25 dollar per vat. De euro was 1,1805 dollar waard, tegenover 1,1809 bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

1 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

3 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

3 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

4 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

6 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

6 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

6 uur geleden