Beurzen in New York verspelen winst na cijfers consumentenvertrouwen
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met aanzienlijke verliezen het weekend in gegaan, na eerder op de dag nog op winst te hebben gestaan. Een tegenvallend cijfer over het Amerikaanse consumentenvertrouwen drukte op de sentiment. Eerder op de dag kregen beleggers juist een onverwacht positief cijfer over winkelverkopen te verwerken. Coronavaccinmaker Moderna was een grote winnaar na het nieuws dat de biotechnoloog wordt opgenomen in de S&P 500.
De graadmeter voor van de Universiteit van Michigan die aangeeft hoe consumenten tegen de economische situatie aankijken, daalde in juli. Economen hadden in doorsnee juist gerekend op een lichte verbetering ten opzichte van de voorgaande maand. Vooral over prijsstijgingen maakten huishoudens zich zorgen.
De Dow-Jones eindigde de dag 0,9 procent lager op 34.687,85 punten. De brede S&P 500 verloor 0,8 procent tot 4.327,16 punten de Nasdaq gaf 0,8 procent prijs tot 14.427,24 punten.
Moderna
Moderna schoot ruim 10 procent omhoog. Het bedrijf wordt vanaf 21 juli opgenomen in de S&P 500 en vervangt dan branchegenoot Alexion Pharmaceuticals, die voor 39 miljard dollar wordt overgenomen door AstraZeneca.
Intel zag een eerder verlies verdampen en eindigde 1,5 procent lager. Het chipconcern zou voor 30 miljard dollar sectorgenoot GlobalFoundries willen overnemen om zo zijn positie in de wereldwijde chipindustrie te versterken.
Boeing daalde 2,3 procent. Meer dan 2500 Boeing 737's in de VS moeten worden nagekeken. Luchtvaartautoriteit FAA meldt dat er mogelijk een defect zit in een drukschakelaar van het toestel. De FAA heeft geen bevoegdheid over andere landen, maar het is waarschijnlijk dat de 737's ook in de rest van de wereld worden gecontroleerd.
Didi Global
De in New York genoteerde Chinese taxi-app Didi Global leverde 3,2 procent in. Inspecteurs van verschillende Chinese overheidsdiensten zijn onderzoek aan het doen naar de cyberveiligheid bij Didi. Eerder werd al bekend dat Didi uit Chinese appwinkels is gehaald omdat het bedrijf illegaal gegevens van gebruikers zou hebben verzameld.
Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 71,56 dollar per vat. Brentolie zakte 0,3 procent in waarde tot 73,25 dollar per vat. De euro was 1,1805 dollar waard, tegenover 1,1809 bij het slot van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer inzetten op biologische grondstoffen van eigen bodem om de afhankelijkheid van de import van producten die van fossiele brandstoffen zijn gemaakt te verminderen. Dat stelt de Europese Commissie voor in een plan over de zogenoemde bio-economie dat donderdag is gepresenteerd.
15 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Meerdere bedrijven hebben zich bij de curatoren van het failliete Soly gemeld met interesse in het zonne-energiebedrijf. Dat meldt curator Pieter Lettinga, die laat weten dat de curatoren met de zeer geïnteresseerde partijen de komende tijd om tafel gaan. Dan wordt onderzocht wat de mogelijkheden zijn voor een eventuele overname van alle of een deel van de activiteiten van het Groningse bedrijf.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Consumenten in de Europese Unie worden in de toekomst beter beschermd tegen fraude en verborgen kosten bij betalingen. Onderhandelaars van het Europees Parlement en de EU-landen zijn donderdag overeengekomen de bestaande wetgeving bij te werken en aan te vullen. Beide partijen moeten de overeenkomst nog wel formeel goedkeuren voordat de nieuwe betaalregels in werking treden.
1 uur geledenLIJNDEN (ANP) - De brancheorganisatie voor uitzendbedrijven ABU draagt oud-minister Bruno Bruins voor als nieuwe voorzitter. Het is de bedoeling dat hij die functie vanaf april bekleedt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV vraagt aandacht voor bezorgers tijdens Black Friday. Voor duizenden bezorgers en pakketmedewerkers is deze week volgens de vakbond "geen feestje", maar zijn de dagen op en rond het koopjesfestijn juist een periode van "extra zwaar en onveilig werk". De vakbond wil dat de overheid ingrijpt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma werd donderdag bijna 14 procent meer waard op de beurs in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg behoort het Chinese sportkledingbedrijf Anta Sports Products tot de bedrijven die een mogelijke overname van het Duitse sportmerk onderzoeken. Anta is eigenaar van kledingmerken als Fila en Jack Wolfskin. Ook het Chinese kledingbedrijf Li Ning en het Japanse sportmerk Asics zouden mogelijk interesse hebben om Puma te kopen.
3 uur geledenSHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De vastgoedsector in China heeft opnieuw een klap te verduren gekregen, nu bekend is dat vastgoedontwikkelaar Vanke bepaalde schulden pas later wil aflossen. Die melding zorgde voor een schrikreactie op de financiële markten.
3 uur geleden