Beurskoers Intel omhoog na gerucht over mogelijk overheidsbelang
NEW YORK (ANP) - De beurskoers van de Amerikaanse chipfabrikant Intel heeft donderdag een vlucht genomen op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel ruim 7 procent hoger nadat persbureau Bloomberg had gemeld dat de regering-Trump in gesprek is met Intel over het nemen van een overheidsbelang in het concern. Dit zou de plannen van Intel om zijn productie in de Verenigde Staten uit te breiden ondersteunen, meldde Bloomberg op basis van ingewijden.
De plannen vloeien voort uit een ontmoeting eerder deze week tussen president Donald Trump en Intel-topman Lip-Bu Tan, aldus de bronnen. Het idee is dat Washington zou betalen voor een belang. Maar details ontbreken nog en de plannen zouden nog kunnen veranderen.
Intel weigerde commentaar te geven, terwijl het Witte Huis volgens Bloomberg niet direct reageerde op verzoeken om commentaar. Trump eiste vorige week nog het vertrek van de Intel-baas om zijn banden met Chinese bedrijven. Na hun ontmoeting maandag stelde Trump zijn mening echter bij. Een eventuele deal zoals door de ingewijden genoemd zou Intel financieel goed uitkomen, aangezien het bedrijf juist bezig is met bezuinigingen en het schrappen van banen.
Producentenprijzen VS
De belangrijkste graadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn rond de slotstanden van woensdag de handel uitgegaan. De Dow-Jonesindex sloot een fractie lager op 44.911,26 punten. De brede S&P 500-index steeg iets naar 6468,54 punten en techgraadmeter Nasdaq speelde een fractie kwijt op 21.710,67 punten.
Na de meevallende stijging van de consumentenprijzen in de VS reageerden beleggers nu op de producentenprijzen. Die namen in juli sterker toe dan verwacht. De producentenprijzen kunnen invloed hebben op de inflatie omdat bedrijven ze doorberekenen aan afnemers.
Poetin naar Alaska
Dinsdag bleek juist dat de gevreesde impact van de importheffingen op de consumentenprijzen vooralsnog beperkt is gebleven, mede doordat bedrijven een deel van de hogere kosten op zich nemen. Daardoor was eerder deze week juist het vertrouwen bij beleggers toegenomen dat de Federal Reserve binnenkort de rente gaat verlagen.
De financiële markten waren ook scherp op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Rusland en Oekraïne. Trump sprak de verwachting uit dat vrede mogelijk is tussen de twee landen. De president heeft vrijdag op een luchtmachtbasis in Alaska een gesprek met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft een hulppakket van 12 miljard dollar aangekondigd voor Amerikaanse boeren. Hij presenteerde het geld tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis als "brugbetalingen", bedoeld om boeren door de overgangsperiode te helpen tussen het afbouwen van het beleid van voormalig president Joe Biden en het nieuwe beleid van Trump.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.
6 uur geleden