Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurshandel in teken rentebesluit ECB en bedrijfsresultaten

Beurshandel in teken rentebesluit ECB en bedrijfsresultaten

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak staat donderdag vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) en de bedrijfsresultaten, waaronder die van levensmiddelenconcern Unilever. De ECB zal de rente naar verwachting ongewijzigd laten, maar beleggers zijn vooral benieuwd naar wat de onlangs aangekondigde strategiewijziging betekent voor het monetaire beleid van de centrale bank.

De centrale bank veranderde eerder deze maand het inflatiedoel van net geen 2 procent naar 2 procent en ECB-president Christine Lagarde beloofde onlangs met een nieuwe vooruitblik op het monetaire beleid voor de komende tijd te komen. De vraag daarbij is of de ECB met de strategiewijziging nog langer geneigd is de rentes laag te houden en obligaties op te kopen om inflatie aan te jagen. Mogelijk wordt ook duidelijker of er binnen de ECB overeenstemming is over de einddatum van de stimuleringsmaatregelen die werden ingevoerd vanwege de coronacrisis.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst op basis van de openingsindicatoren af op een positief begin van de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa lijken de beursgraadmeters hoger te openen. De aandelenmarkten in Azië gingen donderdag vooruit. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,6 procent in de plus. In Japan zijn de financiële markten donderdag en vrijdag gesloten.

Unilever

Unilever zag de omzet in de eerste zes maanden van het jaar iets stijgen tot 25,8 miljard euro, van 25,7 miljard euro een jaar geleden. De onderliggende omzetgroei bedroeg in de eerste jaarhelft 5,4 procent en de nettowinst kwam uit op 3,1 miljard euro.

Ook Aalberts opende de boeken. De industrieel toeleverancier zag de omzet en winst in de eerste jaarhelft flink stijgen dankzij het geleidelijke economisch herstel in veel van de belangrijkste eindmarkten van het bedrijf. Aalberts gaf geen concrete verwachting voor heel 2021, maar verklaarde wel dat de tweede jaarhelft met een goed orderboek is begonnen.

Sligro

Groothandelsbedrijf Sligro zette in de eerste jaarhelft minder om als gevolg van de coronacrisis. Volgens topman Koen Slippens hielden de gevolgen van de lockdown tot medio mei de afzetmarkten in de greep. Dankzij de versoepelingen was er volgens Slippens met name in juni sprake van een krachtig herstel.

Het aandeel Shell zal mogelijk bewegen op een advieswijziging. De Britse bank HSBC schroefde zijn aanbeveling van het olie- en gasconcern terug. Marel kwam woensdag nabeurs al met cijfers. De IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkingsmachines, die een beursnotering heeft in Amsterdam, boekte afgelopen kwartaal een lagere nettowinst op een hogere omzet.

De euro was 1,1792 dollar waard, tegen 1,1798 dollar een dag eerder. De olieprijzen lieten weinig beweging zien na het forse herstel in de voorgaande handelssessie. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde een fractie tot 70,27 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 72,17 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederlandse reders zien nog veel onduidelijkheden rond Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.

32 minuten geleden
Algemeen directeur WoningBouwersNL wordt nieuwe directeur LTO

DEN HAAG (ANP) - Directeur Coen van Rooyen van brancheorganisatie WoningBouwersNL wordt vanaf 1 juni de nieuwe algemeen directeur van LTO Nederland. Dat maakt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders donderdag bekend. Hij volgt Hans van den Heuvel op, die sinds 1 april de voorzitter van vakbond CNV is.

46 minuten geleden
Omzet kledingplatform Vinted stijgt tot ruim 1 miljard euro

VILNIUS (ANP) - De omzet van kledingverkoopplatform Vinted is gestegen tot ruim 1 miljard euro. Gebruikers van het platform voor de verkoop van tweedehandsspullen kochten en verkochten vorig jaar fors meer gebruikte kleren, boeken en elektronische producten.

1 uur geleden
Brussel: tol Straat van Hormuz in strijd met internationaal recht

BRUSSEL (ANP) - Een tolheffing door de Straat van Hormuz is niet in lijn met het internationale recht, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie. "Het internationaal recht garandeert de vrijheid van scheepvaart", aldus de woordvoerder. "In principe betekent het dat er helemaal geen betaling of tol geheven mag worden."

1 uur geleden
IMO-topman: tolheffing Straat van Hormuz is gevaarlijk precedent

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran toestaan om tol te heffen voor een doorvaart door de Straat van Hormuz schept een gevaarlijk precedent. Dat zei topman van de internationale scheepvaartorganisatie IMO Arsenio Dominguez in een interview met Bloomberg TV. Teheran wil een tol van een dollar per vat olie heffen voor schepen die door de zeestraat varen.

3 uur geleden
Pentagon mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig aanmerken als gevaar

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig blijven aanmerken als risico. Tot dat voorlopige oordeel komt een Amerikaans hof van beroep in Washington. Anthropic stelt in twee rechtszaken dat het Pentagon het bedrijf op de zwarte lijst heeft gezet als vergelding voor een meningsverschil over beperkingen aan de inzet van zijn kunstmatige intelligentie.

3 uur geleden
FT: export Amerikaanse olie naar recordhoogte door vraag uit Azië

WASHINGTON (ANP) - De export van ruwe olie uit de Verenigde Staten stijgt deze maand naar een recordhoogte. Dat schrijft de Financial Times op basis van data- en analyseplatform Kpler. Landen in Azië moeten op zoek naar een alternatief door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden