Besmette tennisser Paire: fake bubbel op US Open
NEW YORK (ANP) - De Franse tennisser Benoît Paire vindt dat er sprake is van 'schijnveiligheid' op de US Open. De nummer 23 van de wereld liet via Instagram voor het eerst van zich horen, nadat hij afgelopen weekeinde positief had getest op het coronavirus. Paire spreekt van een 'fake bubbel' in New York.
Om het risico op besmetting met het coronavirus zo klein mogelijk te houden, zitten vrijwel alle deelnemers aan de US Open en hun begeleiders bij elkaar in een aantal hotels. Ze worden daar regelmatig getest. De tennissers mogen alleen heen en weer pendelen tussen hun hotel en het tennispark. Sommige topspelers hebben een huis gehuurd om gedurende het toernooi in te verblijven. Wie buiten de 'bubbel' komt, moet het toernooi verlaten.
Paire kreeg zondag te horen dat zijn coronatest een positieve uitslag opleverde. De Fransman werd uit het speelschema gehaald en moet voor tien dagen in isolatie blijven. "Bedankt voor alle steunbetuigingen", schreef de Fransman op Instagram. "Het gaat goed met met me, op dit moment heb ik geen symptomen. Ik twijfel of ik moet vertellen wat er werkelijk gebeurt in deze FAKE BUBBEL." Paire plaatste er een foto bij van een woordenboek, waarin uitleg staat van wat 'veilige omgeving' betekent.
Extra strenge regels
Volgens de organisatie was Paire laks bij het volgen van de regels. Zo zou hij regelmatig zonder mondkapje hebben gelopen.
Voor de tennissers die de voorbije dagen nauw contact hebben gehad met Paire, zoals zijn landgenote Kristina Mladenovic, gelden voorlopig extra strenge regels. "Ik mag niets, alleen wedstrijden spelen", mopperde de Française na haar zege in de eerste ronde op de Amerikaanse Hailey Baptiste. "Ik zit in een bubbel in de bubbel." Mladenovic had vorige week een potje gekaart met Paire.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
15 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
20 uur geleden