Besi en Wolters Kluwer aan kop in lagere AEX na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Besi en Wolters Kluwer waren woensdag de grote winnaars in de AEX-index op het Damrak, die een klein verlies liet zien. Beleggers waren duidelijk te spreken over de resultaten van de twee hoofdfondsen. Chiptoeleverancier Besi zag de omzet in het vierde kwartaal dalen door de aanhoudende zwakke marktomstandigheden, maar haalde wel flink meer orders binnen. Het aandeel werd beloond met een koerswinst van 8 procent.
Wolters Kluwer steeg ruim 3 procent. De informatieleverancier zag de omzet afgelopen jaar met 14 procent stijgen tot 5,5 miljard euro. Ook de operationele winst nam flink toe. Voor dit jaar rekent het concern op een verdere winstgroei. Het bedrijf keert ook meer dividend uit en gaat in 2023 tot 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 756,57 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 1022,29 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 0,6 procent.
Volgens plan
Bij de middelgrote bedrijven openden verzekeraar ASR en koffieconcern JDE Peet's de boeken. ASR (plus 1,7 procent) liet weten dat het samenvoegen van de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van Aegon met die van ASR volgens plan verloopt en "op zijn vroegst" begin juli wordt afgerond.
JDE Peet's daalde 0,6 procent. Het moederbedrijf van koffiemerk Douwe Egberts en de thee van Pickwick wist de omzet vorig jaar op te voeren dankzij prijsverhogingen. Daarbij stegen de prijzen voor koffie en thee met ruim 14 procent, terwijl de hoeveelheid verkochte producten met bijna 13 procent daalde.
Plastic verpakkingen
Avantium dikte 6,5 procent aan. Het bedrijf heeft een samenwerking gesloten met het Amerikaanse Origin Materials om de massaproductie van furaandicarbonzuur (FDCA) en plantaardig geproduceerd plastic (PEF) te versnellen. Deze materialen moeten uitkomst bieden voor het afvalprobleem met plastic verpakkingen.
In Parijs won Danone 1 procent. Het Franse voedingsconcern boekte de sterkste omzetgroei in meer dan tien jaar dankzij prijsverhogingen. Stellantis steeg 1,8 procent. Het Frans-Italiaanse autoconcern gaat voor zo'n 1,4 miljard euro aan eigen aandelen inkopen na recordresultaten in het afgelopen jaar.
Dalingen
Rio Tinto zakte 1,8 procent in Londen. Het mijnbouwbedrijf boekte minder winst door lagere prijzen voor ijzererts en koper en keert minder dividend uit. De Britse bank Lloyds Banking Group, die ook met cijfers kwam, verloor 1,6 procent.
De euro was 1,0655 dollar waard, tegen 1,0666 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent tot 75,84 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 82,57 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De nieuwe Amerikaanse importheffing kan gunstig uitpakken voor de handel tussen Europa en de Verenigde Staten. Dat zegt deskundige Casper Roerade van ondernemersorganisatie evofenedex. Volgens hem lijken veel goederen hierdoor minder zwaar belast te worden dan voorheen.
10 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter diesel is vrijdag gestegen tot boven de prijs van een liter benzine. Dat blijkt uit cijfers over de brandstofprijzen die consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers bijhoudt. De prijs van diesel loopt al langer hard op, als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
15 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft exportbeperkingen ingesteld voor veertien Europese bedrijven, waaronder het grote Duitse defensieconcern Rheinmetall. Volgens het Chinese ministerie van Handel zijn de maatregelen een vergelding voor de sancties van de Europese Unie tegen bedrijven in China.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Chinese socialemediagigant TikTok doet te weinig om de accounts en posts van minderjarigen af te schermen, concludeert de Europese Commissie. Daarmee overtreedt het bedrijf opnieuw de Digital Services Act (DSA), aldus het dagelijks bestuur van de EU.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is het niet eens met de gronden waarop de Verenigde Staten nieuwe handelstarieven instellen, ook voor de EU. Als reden voor de nieuwe importheffingen voeren de VS het uitblijven van actie aan tegen de handel in goederen die met dwangarbeid zijn geproduceerd.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft in de eerste helft van 2026 meer omzet geboekt. De groei komt volgens de netbeheerder vooral door de toegenomen investeringen in de uitbreiding van het volle elektriciteitsnet. Ook haalde het bedrijf meer omzet uit energie-activiteiten op land en zee en door hogere tarieven.
2 uur geledenANDELST (ANP) - Het aantal overnachtingen op Nederlandse campings is in de eerste maanden van dit jaar fors toegenomen. Dat meldt campingplatform ACSI op basis van een analyse van CBS-cijfers. Het aantal vakantiegangers uit eigen land steeg ook.
2 uur geleden