Bescherm kwetsbare mensen tegen faillissement Groupcard, zegt FNV
UTRECHT (ANP) - Bescherm kwetsbare inwoners tegen het faillissement van Groupcard, een bedrijf dat voor gemeenten tegoedpassen regelde. Garandeer dat ze hun tegoed kunnen gebruiken. Die oproep doet vakbond FNV aan gemeenten die met Groupcard werkten en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG).
Het verlies van de pas kan voor tienduizenden mensen met een laag inkomen betekenen dat ze minder geld hebben voor bijvoorbeeld boodschappen of openbaar vervoer, aldus FNV. "Dit gaat over mensen die soms al op de rand van armoede leven. Zij mogen niet nog een klap krijgen door iets waar ze niets aan kunnen doen", zegt FNV-bestuurder Maureen van der Pligt.
Groupcard ging vorige maand failliet. De VNG schatte eerder dat ongeveer een derde van de gemeenten hierdoor is gedupeerd. De schade lijkt in de miljoenen te lopen. Mantelzorgers of mensen met een laag inkomen konden met de passen toegang krijgen tot lokale voorzieningen en kortingen. Maar de kaarten zijn nu niet meer geldig.
Aanschafkosten kwijt
Gemeenten zijn de aanschafkosten van de kaarten kwijt. FNV wil dat gemeenten en de VNG alternatieven regelen voor inwoners met een pas en dat mensen structureel worden beschermd tegen dit soort faillissementen. De VNG meldde onlangs dat meerdere gemeenten onderzoeken wat zij kunnen doen om geld te verhalen.
Curator Carry Dullaart liet eerder weten dat voor bepaalde delen van Groupcard een koper was gevonden. Maandag meldde IT-bedrijf Centric echter dat het afziet van de overname van de stadspasactiviteiten omdat onder meer de financiële risico's te groot zijn.
Het is niet duidelijk wat dit betekent voor een eventuele doorstart en mensen met een pas. Dullaart was donderdag niet bereikbaar. FNV noemt het "niet ondenkbaar" dat een ander bedrijf zich meldt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag voor het eerst sinds 2022 boven de 90 euro per megawattuur uitgekomen. Energieprijzen zijn opgelopen sinds het begin van Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en tegenacties van dat land in het Midden-Oosten.
16 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat klanten waarvan hun bezorgbestelling is geannuleerd door de cyberaanval bij de keten, compenseren met een shoptegoed van 10 euro. Het bedrag wordt automatisch verrekend zodra zij weer een bestelling kunnen plaatsen, heeft de supermarktketen dinsdag bekendgemaakt.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De werkgevers hebben de vakbonden uitgenodigd om de onderhandelingen voor een nieuwe cao voor het streekvervoer te hervatten. Ze zijn bereid terug te komen op hun eerdere voorstellen als er aan enkele voorwaarden wordt voldaan. Een van de eisen is dat er zes weken niet meer wordt gestaakt.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij verschillende supermarkten van Albert Heijn verspreid over het land zijn dinsdag nog veel lege schappen te zien, hebben verslaggevers van het ANP waargenomen. Vooral de schappen groenten en fruit zijn vaak nog behoorlijk leeg. AH zelf zegt al een aantal dagen dat de winkels weer volledig en meerdere keren per dag worden bevoorraad.
47 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP/DPA) - Een storing bij Google Cloud-diensten in het Verenigd Koninkrijk leidt tot grote technische problemen in Europa. Onder meer van de Britse onlinebank Revolut, die ook veel Nederlandse klanten heeft, zijn bepaalde diensten tijdelijk niet beschikbaar.
52 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Met 652 voorstemmers stemde dinsdag bijna het hele Europees Parlement in met regels die ervoor moeten zorgen dat passagiers betere en duidelijke informatie krijgen over hun reis. De regels scheppen met name duidelijkheid over waar reizigers recht op hebben als hun reis geannuleerd wordt als ze hebben geboekt bij een derde partij, zoals een reisbureau of online-boekingsplatform.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Bedrijven hebben op het internationale investeringsforum in Berlijn tot dusver al meer dan 225 miljard euro aan investeringen in Duitsland toegezegd. Dat zei minister van Economische Zaken Katherina Reiche. De investeringstop van bondskanselier Friedrich Merz begon maandag en gaat dinsdag door.
1 uur geleden