Berlijn blaast nieuw leven in plan prefabwoningen vluchtelingen
BERLIJN (ANP) - De burgemeester van Berlijn, Franziska Giffey, heeft een oud plan van stal gehaald voor de bouw van prefabwoningen voor vluchtelingen. Ze vindt dat de federale overheid bouwvoorschriften moet aanpassen om de snelle bouw van de woningen mogelijk te maken
Het plan stamt uit de vluchtelingencrisis van 2015/2016. Het betrof zestig projecten voor prefabwoningen voor migranten en vluchtelingen. Minder dan de helft van die bouwprojecten is daadwerkelijk uitgevoerd. Volgens Giffey liggen er dus nog 33 projecten voor prefabwoningen in de la. Die kunnen nu worden uitgevoerd voor noodwoningen voor Oekraïners. "We kunnen ze in eerste instantie gebruiken om vluchtelingen te huisvesten. In de toekomst worden dat allemaal appartementen voor stagiaires of studenten. Die plekken hebben we ook hard nodig", zei Giffey volgens de Berliner Morgenpost.
De opvang van de verwachte grote aantallen Oekraïners vormt in meerdere landen een uitdaging. Vlaanderen heeft besloten zo nodig tot vijftien nooddorpen uit de grond te stampen voor vluchtelingen uit Oekraïne. De Nederlandse staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) zei afgelopen week op zoek te zijn naar plekken om "grootschalige opvang neer te zetten". Hij zei niet aan wat voor bouwprojecten hij daarbij dacht.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
9 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
11 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
14 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
17 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
1 dag geleden