
Bergen gezonken jacht van Britse techmagnaat start komend weekend
PALERMO (ANP/AFP) - Komend weekend beginnen de Italiaanse autoriteiten met de berging van het superjacht dat vorig jaar voor de kust van Sicilië zonk. Op dat schip kwamen de Britse techmagnaat Mike Lynch en zes anderen om het leven.
Het luxe 56 meter lange jacht zonk op 19 augustus tijdens een storm toen het voor anker lag voor de kust van Porticello, vlak bij Palermo. Het schip zonk binnen enkele minuten. Naast Lynch kwamen zijn 18-jarige dochter Hannah en vijf anderen om het leven. Naar verwachting duurt de bergingsoperatie 20 tot 25 dagen.
Gespecialiseerde aannemers voeren het project uit met een speciale drijvende kraan, ontworpen voor het tillen van zware lasten, aldus de kustwacht. Na de berging dragen ze het schip over aan de Italiaanse justitie voor onderzoek.
In het Verenigd Koninkrijk loopt een onderzoek naar de dood van de vijf Britse slachtoffers. Het jacht ligt nu op zijn kant op de zeebodem, ongeveer 50 meter onder het wateroppervlak.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Twaalf EU-landen hebben tot dusver een verzoek ingediend om hun begrotingstekort te laten oplopen om meer te kunnen uitgeven aan defensie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het gaat om België, Denemarken, Estland, Finland, Duitsland, Griekenland, Hongarije, Letland, Polen, Portugal, Slowakije en Slovenië. Verwacht wordt dat nog meer verzoeken zullen worden ingediend, aangezien ook andere lidstaten belangstelling hebben getoond.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent zegt dat zijn land klaar is om een mineralendeal met Oekraïne te ondertekenen, maar dat dit niet mogelijk is omdat Oekraïne op het laatste moment nog wijzigingen wil aanbrengen.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een oudere man heeft in Kopenhagen de controle over zijn auto verloren en is op meerdere mensen ingereden. De politie heeft volgens Deense media bekendgemaakt dat er elf gewonden zijn, onder wie drie in kritieke toestand.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Jules Albert Wijdenbosch (83) is in Paramaribo overleden. Wijdenbosch trad in 1996 aan als president voor de Nationale Democratische Partij (NDP) van Desi Bouterse. Zijn termijn zou in 2001 aflopen, maar na aanhoudende protesten tegen zijn beleid kwamen er vervroegde verkiezingen op 25 mei 2000.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense premier Denys Sjmyhal heeft bevestigd dat de belangrijke grondstoffendeal met de Verenigde Staten bijna klaar is. De ondertekening vindt volgens hem mogelijk in de komende 24 uur plaats.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP/DPA) - De Verenigde Staten hebben begrip voor de blokkade van humanitaire hulp aan de Gazastrook door Israël. Dat verklaarde een Amerikaanse vertegenwoordiger bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Oekraïne en de Verenigde Staten staan op het punt een mineralenovereenkomst te sluiten, zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters, AFP en Bloomberg. De handtekeningen worden mogelijk woensdag al gezet.
7 uur geleden