Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beoogd opvolger van Angela Merkel doet het slecht in peilingen

Beoogd opvolger van Angela Merkel doet het slecht in peilingen

BERLIJN (ANP/AFP) - Armin Laschet, de beoogd opvolger van de Duitse bondskanselier Angela Merkel, heeft volgens een recente peiling weinig indruk gemaakt tijdens de watersnood. Slechts 26 procent van de vijfduizend ondervraagden noemt hem volgens Der Spiegel een goede crisismanager.

Laschet, partijvoorzitter van het CDU en lijsttrekker voor de komende verkiezingen, ligt onder vuur door de rol die hij speelde bij de recente watersnood in Duitsland. Zo werd hij lachend en kletsend gefilmd in de zwaar getroffen stad Erftstadt, terwijl op de voorgrond president Frank-Walter Steinmeier zijn medeleven uitsprak met de slachtoffers.

De lijsttrekker bood hiervoor op dezelfde avond nog zijn verontschuldigingen aan via Twitter, maar dat weerhield Duitse media er niet van om zijn gedrag te bekritiseren. Der Spiegel vroeg zich af of Merkel de baan van bondskanselier werkelijk toevertrouwt aan iemand die zichzelf niet onder controle heeft. Der Tagesspiegel stelde dat dit Merkel nooit zou zijn overkomen.

Door de overstromingen lijkt het klimaat weer hoger op de politieke agenda te staan. Een peiling van omroep ARD laat zien dat 81 procent van de Duitsers vindt dat er meer moet gebeuren op het gebied van het klimaat. Maar Laschet, nu nog minister-president van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen, staat erom bekend behoudender te zijn in klimaatkwesties. Uit een peiling van het Duitse onderzoeksbureau Civey woensdag blijkt dat 26 procent denkt dat Laschet kan zorgen voor een goede bescherming van het klimaat.

Meer uit Buitenland

'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

1 uur geleden
Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

9 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

9 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

10 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

10 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

11 uur geleden
Hezbollah klaar voor 'lang conflict' met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.

12 uur geleden