Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beoogd opvolger van Angela Merkel doet het slecht in peilingen

Beoogd opvolger van Angela Merkel doet het slecht in peilingen

BERLIJN (ANP/AFP) - Armin Laschet, de beoogd opvolger van de Duitse bondskanselier Angela Merkel, heeft volgens een recente peiling weinig indruk gemaakt tijdens de watersnood. Slechts 26 procent van de vijfduizend ondervraagden noemt hem volgens Der Spiegel een goede crisismanager.

Laschet, partijvoorzitter van het CDU en lijsttrekker voor de komende verkiezingen, ligt onder vuur door de rol die hij speelde bij de recente watersnood in Duitsland. Zo werd hij lachend en kletsend gefilmd in de zwaar getroffen stad Erftstadt, terwijl op de voorgrond president Frank-Walter Steinmeier zijn medeleven uitsprak met de slachtoffers.

De lijsttrekker bood hiervoor op dezelfde avond nog zijn verontschuldigingen aan via Twitter, maar dat weerhield Duitse media er niet van om zijn gedrag te bekritiseren. Der Spiegel vroeg zich af of Merkel de baan van bondskanselier werkelijk toevertrouwt aan iemand die zichzelf niet onder controle heeft. Der Tagesspiegel stelde dat dit Merkel nooit zou zijn overkomen.

Door de overstromingen lijkt het klimaat weer hoger op de politieke agenda te staan. Een peiling van omroep ARD laat zien dat 81 procent van de Duitsers vindt dat er meer moet gebeuren op het gebied van het klimaat. Maar Laschet, nu nog minister-president van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen, staat erom bekend behoudender te zijn in klimaatkwesties. Uit een peiling van het Duitse onderzoeksbureau Civey woensdag blijkt dat 26 procent denkt dat Laschet kan zorgen voor een goede bescherming van het klimaat.

Meer uit Buitenland

11 doden bij ongeluk tussen bus en vrachtwagen in Zuid-Brazilië

SAO PAULO (ANP) - Een frontale botsing tussen een bus en een vrachtwagen heeft in het zuiden van Brazilië minstens elf mensen het leven gekost, aldus de Federale Wegpolitie van het land in een verklaring.

17 minuten geleden
Zelensky wijst Mychajlo Fedorov aan als nieuwe defensieminister

KYIV (ANP/RTR) - Volodymyr Zelensky draagt de Oekraïense vicepremier Mychajlo Fedorov voor als nieuwe minister van Defensie. Dat meldt de Oekraïense president in een videoboodschap. Fedorov vervangt daarmee Denys Sjmyhal, die sinds juli vorig jaar dat ambt vervulde. Volgens Zelensky heeft Sjmyhal goed werk geleverd in zijn ministersrol en is hem een andere overheidspost aangeboden.

3 uur geleden
Eigenaar Zwitserse bar: meerdere controles, voldoet aan de normen

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.

5 uur geleden
Spanje ziet migratie met 40 procent terugvallen

MADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.

6 uur geleden
Separatisten Jemen willen referendum over onafhankelijkheid

ADEN (ANP/RTR/AFP) - Separatisten in het zuiden van Jemen willen binnen twee jaar een referendum houden over de onafhankelijkheid van dat deel van het land. Hun recente opmars in het zuiden van Jemen heeft geleid tot een conflict tussen Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.

6 uur geleden
Finland meldt voortgang in onderzoek naar beschadigde zeekabel

HELSINKI (ANP/AFP/RTR) - Finland zegt al enige voortgang te hebben gemaakt in het onderzoek naar de beschadigde bekabeling in de Finse Golf. De autoriteiten in dat land legden woensdag beslag op de Fitburg, een vrachtschip dat met Russisch staal onderweg was van Sint-Petersburg naar Israël, om verdenkingen van betrokkenheid bij een sabotagepoging aan de bekabeling tussen Helsinki en Tallinn. Veertien opvarenden werden gearresteerd.

8 uur geleden
Brand in Crans-Montana lijkt ontstaan door ijsfonteinen

CRANS-MONTANA (ANP) - De brand in het Zwitserse Crans-Montana op nieuwjaarsnacht lijkt te zijn ontstaan door het afsteken van ijsfonteinen op flessen champagne, meldt het OM op een persconferentie. Deze fakkels werden te dicht bij het plafond gehouden, waardoor het vuur zich kon verspreiden.

9 uur geleden