Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische vlucht met Nederlanders aan boord onderweg uit Beiroet

Belgische vlucht met Nederlanders aan boord onderweg uit Beiroet

BEIROET (ANP) - De Belgische repatriëringsvlucht met volgens minister Caspar Veldkamp "enkele tientallen" Nederlanders aan boord is vertrokken uit Libanon. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Hadja Lahbib meldt dat er 58 Belgen en hun naasten, plus 53 mensen uit andere Europese landen meevliegen.

De Belgische vlucht wordt uitgevoerd met een militair vliegtuig dat wordt gedeeld door NAVO-landen. Het is gebruikelijk dat één land de leiding heeft, maar er wel ook mensen uit andere landen mee mogen. Zo zijn er bij de Nederlandse vluchten van vorige week ook Belgen meegenomen naar Eindhoven.

Minister van Buitenlandse Zaken Veldkamp zei niet hoeveel Nederlanders er precies aan boord van het vliegtuig van een "klein, bevriend buurland" zouden zitten. Volgens hem zitten er nog "ruim honderd" Nederlanders in Libanon die in aanmerking komen voor repatriëring. Het ministerie was donderdag aan het eind van de middag niet direct bereikbaar voor een toelichting.

Eigenlijk zou de Belgische vlucht woensdag al plaatsvinden. Die vlucht werd afgebroken vanwege technische problemen.

Meer uit Buitenland

Cheers-acteur George Wendt (76) overleden

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur George Wendt, vooral bekend uit de serie Cheers, is dinsdagochtend op 76-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn publicist bekendgemaakt volgens entertainmentwebsite Variety.

2 uur geleden
Trump wil nieuw raketschild operationeel tegen einde ambtstermijn

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn plannen gedeeld voor een nieuw luchtverdedigingssysteem. Het raketschild is volgens hem tegen het einde van zijn ambtstermijn operationeel. Dat betekent dat minder dan vier jaar wordt uitgetrokken voor de bouw.

3 uur geleden
Rubio schat dat hij duizenden visa heeft ingetrokken

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio schat dat hij inmiddels duizenden visa heeft ingetrokken en is van plan daarmee door te gaan. "Een visum is geen recht, maar een privilege", aldus de minister tegenover een Senaatscommissie.

3 uur geleden
Israël breidt offensief in Gaza opnieuw uit

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht breidt het offensief in de Gazastrook opnieuw uit, meldt legerleider Eyal Zamir. Hij zegt dat de Israëlische troepen meer gebied in Gaza zullen innemen.

5 uur geleden
Geen EU-sancties tegen kolonisten door blokkade Hongarije

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn het niet eens geworden over sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Die zijn "helaas geblokkeerd door een lidstaat", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van een vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Dat is Hongarije, zeggen EU-bronnen.

5 uur geleden
Verliezer Roemeense verkiezingen spreekt van Franse inmenging

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense rechts-radicale kandidaat George Simion heeft het constitutionele hof gevraagd om de uitslag van de door hem verloren presidentsverkiezingen te schrappen. Volgens Simion is er bewijs van buitenlandse inmenging door Frankrijk en Moldavië en zou de hele stembusgang daarom over moeten. Hij specificeert niet om welk bewijs het gaat.

6 uur geleden
Musk wil veel minder uitgeven aan politieke campagnes

DOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse techmiljardair Elon Musk is van plan om in de toekomst "veel minder" geld uit te geven aan politieke campagnes. Vorig jaar investeerde hij nog honderden miljoenen in de verkiezingscampagne van Donald Trump, maar hij ziet op dit moment "geen reden" om daarmee door te gaan.

8 uur geleden