Belgische vlucht met Nederlanders aan boord onderweg uit Beiroet
BEIROET (ANP) - De Belgische repatriëringsvlucht met volgens minister Caspar Veldkamp "enkele tientallen" Nederlanders aan boord is vertrokken uit Libanon. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Hadja Lahbib meldt dat er 58 Belgen en hun naasten, plus 53 mensen uit andere Europese landen meevliegen.
De Belgische vlucht wordt uitgevoerd met een militair vliegtuig dat wordt gedeeld door NAVO-landen. Het is gebruikelijk dat één land de leiding heeft, maar er wel ook mensen uit andere landen mee mogen. Zo zijn er bij de Nederlandse vluchten van vorige week ook Belgen meegenomen naar Eindhoven.
Minister van Buitenlandse Zaken Veldkamp zei niet hoeveel Nederlanders er precies aan boord van het vliegtuig van een "klein, bevriend buurland" zouden zitten. Volgens hem zitten er nog "ruim honderd" Nederlanders in Libanon die in aanmerking komen voor repatriëring. Het ministerie was donderdag aan het eind van de middag niet direct bereikbaar voor een toelichting.
Eigenlijk zou de Belgische vlucht woensdag al plaatsvinden. Die vlucht werd afgebroken vanwege technische problemen.
Meer uit Buitenland
ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
19 minuten geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
44 minuten geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
6 uur geleden