Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische vlucht met Nederlanders aan boord onderweg uit Beiroet

Belgische vlucht met Nederlanders aan boord onderweg uit Beiroet

BEIROET (ANP) - De Belgische repatriëringsvlucht met volgens minister Caspar Veldkamp "enkele tientallen" Nederlanders aan boord is vertrokken uit Libanon. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Hadja Lahbib meldt dat er 58 Belgen en hun naasten, plus 53 mensen uit andere Europese landen meevliegen.

De Belgische vlucht wordt uitgevoerd met een militair vliegtuig dat wordt gedeeld door NAVO-landen. Het is gebruikelijk dat één land de leiding heeft, maar er wel ook mensen uit andere landen mee mogen. Zo zijn er bij de Nederlandse vluchten van vorige week ook Belgen meegenomen naar Eindhoven.

Minister van Buitenlandse Zaken Veldkamp zei niet hoeveel Nederlanders er precies aan boord van het vliegtuig van een "klein, bevriend buurland" zouden zitten. Volgens hem zitten er nog "ruim honderd" Nederlanders in Libanon die in aanmerking komen voor repatriëring. Het ministerie was donderdag aan het eind van de middag niet direct bereikbaar voor een toelichting.

Eigenlijk zou de Belgische vlucht woensdag al plaatsvinden. Die vlucht werd afgebroken vanwege technische problemen.

Meer uit Buitenland

Witte Huis verwerpt kritiek op Trumps uitspraken over NAVO

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.

2 uur geleden
Californië sluit zich aan bij VN-netwerk na vertrek VS uit WHO

SACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.

3 uur geleden
Ondanks vrieskou duizenden bij mars tegen ICE in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.

5 uur geleden
Politico: Trump overweegt zeeblokkade bij Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.

6 uur geleden
Deense premier in Groenland voor steun in 'moeilijke tijd'

NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.

10 uur geleden
Spaanse aanklager seponeert misbruikzaak Julio Iglesias

MADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.

10 uur geleden
Britse premier laakt Trumps uitspraken over NAVO in Afghanistan

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

10 uur geleden