Belgische vlucht met Nederlanders aan boord onderweg uit Beiroet
BEIROET (ANP) - De Belgische repatriëringsvlucht met volgens minister Caspar Veldkamp "enkele tientallen" Nederlanders aan boord is vertrokken uit Libanon. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Hadja Lahbib meldt dat er 58 Belgen en hun naasten, plus 53 mensen uit andere Europese landen meevliegen.
De Belgische vlucht wordt uitgevoerd met een militair vliegtuig dat wordt gedeeld door NAVO-landen. Het is gebruikelijk dat één land de leiding heeft, maar er wel ook mensen uit andere landen mee mogen. Zo zijn er bij de Nederlandse vluchten van vorige week ook Belgen meegenomen naar Eindhoven.
Minister van Buitenlandse Zaken Veldkamp zei niet hoeveel Nederlanders er precies aan boord van het vliegtuig van een "klein, bevriend buurland" zouden zitten. Volgens hem zitten er nog "ruim honderd" Nederlanders in Libanon die in aanmerking komen voor repatriëring. Het ministerie was donderdag aan het eind van de middag niet direct bereikbaar voor een toelichting.
Eigenlijk zou de Belgische vlucht woensdag al plaatsvinden. Die vlucht werd afgebroken vanwege technische problemen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie moet naar eigen zeggen nog 5,2 miljoen pagina's doornemen uit de Epstein-files. Daarvoor zijn vierhonderd juristen extra nodig die vanuit andere ministeries te hulp moeten schieten. Het ministerie rekent op vrijwilligers die thuis kunnen werken. Het hele proces gaat een groot deel van januari in beslag nemen.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Chinese oorlogsbodems die betrokken zijn bij militaire manoeuvres in onder meer de Straat van Taiwan, hebben zich volgens de kustwacht van het eiland teruggetrokken uit de territoriale wateren van Taiwan. De manoeuvres lijken voorbij te zijn, meldt Taipei.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.
4 uur geledenBOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.
5 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.
5 uur geledenCONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.
7 uur geleden