Belgische vlucht met Nederlanders aan boord onderweg uit Beiroet
BEIROET (ANP) - De Belgische repatriëringsvlucht met volgens minister Caspar Veldkamp "enkele tientallen" Nederlanders aan boord is vertrokken uit Libanon. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Hadja Lahbib meldt dat er 58 Belgen en hun naasten, plus 53 mensen uit andere Europese landen meevliegen.
De Belgische vlucht wordt uitgevoerd met een militair vliegtuig dat wordt gedeeld door NAVO-landen. Het is gebruikelijk dat één land de leiding heeft, maar er wel ook mensen uit andere landen mee mogen. Zo zijn er bij de Nederlandse vluchten van vorige week ook Belgen meegenomen naar Eindhoven.
Minister van Buitenlandse Zaken Veldkamp zei niet hoeveel Nederlanders er precies aan boord van het vliegtuig van een "klein, bevriend buurland" zouden zitten. Volgens hem zitten er nog "ruim honderd" Nederlanders in Libanon die in aanmerking komen voor repatriëring. Het ministerie was donderdag aan het eind van de middag niet direct bereikbaar voor een toelichting.
Eigenlijk zou de Belgische vlucht woensdag al plaatsvinden. Die vlucht werd afgebroken vanwege technische problemen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 vliegtuig gaan. Eerder op vrijdag werd bekend dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
5 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
6 uur geleden