Belgische minister Verlinden: cyberaanvallen helaas realiteit
BRUSSEL (ANP) - Om het verloop van de Belgische verkiezingen voor gemeente- en provincieraden nauwlettend in de gaten te houden, wordt zondag een speciale 'crisiscel' ingericht. Het Nationaal Crisiscentrum en de veiligheids- en inlichtingendiensten "monitoren eventuele dreigingen die betrekking hebben op cyberveiligheid, openbare orde en desinformatie", zegt minister Annelies Verlinden (Binnenlandse Zaken). "We mogen niet naïef zijn: desinformatie, buitenlandse inmenging en cyberdreigingen zijn een realiteit waar we helaas mee te maken hebben."
Bij een concrete dreiging kunnen het Nationaal Crisiscentrum en de veiligheids- en inlichtingendiensten snel ingrijpen, voegt ze daaraan toe.
Deze week zijn veel DDoS-aanvallen uitgevoerd op websites van Belgische gemeenten, provincies en overheidsdiensten. Vrijdag werden onder meer het Vlaams Parlement en het Belgische persbureau Belga getroffen.
Lastig
Het is lastig om de vinger te leggen op de oorzaak van de cyberaanvallen van de afgelopen week in België en het moment waarop ze zijn uitgevoerd, zegt een woordvoerder van de minister. Verlinden zei donderdag op een bijeenkomst met EU-collega's in Luxemburg dat het besluit voor nieuwe steun aan Oekraïne een oorzaak kan zijn. De cyberaanvallen zijn uitgevoerd door de pro-Russische hackersgroep NoName057. De cyberaanvallen van deze week, daags voor de verkiezingen, zijn volgens de woordvoerder "wel heel intensief".
Bij eventuele nieuwe cyberaanvallen komen de verkiezingen zondag niet in gevaar, zegt het Belgische ministerie van Binnenlandse Zaken. Het stemmen gaat per computer, maar de uitgebrachte stemmen worden niet op de stemcomputer opgeslagen. De computer is daarnaast niet op een netwerk aangesloten en kan volgens het ministerie niet worden gehackt.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
8 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
9 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
10 uur geleden