Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische minister teruggefloten na Israël-ruzie met Duitsland

Belgische minister teruggefloten na Israël-ruzie met Duitsland

BRUSSEL (ANP) - De Belgische minister van Ontwikkelingssamenwerking is teruggefloten door de Belgische premier na een hoogopgelopen ruzie met Duitsland over de oorlog in Gaza. Minister Caroline Gennez verweet Duitsland zich voor het karretje van Israël te laten spannen en trok een vergelijking met de holocaust.

België kiest in het conflict tussen Israël en de Palestijnen van oudsher minder partij voor de eerste dan Duitsland doet. Gennez ergert zich aan de houding van het Europese zwaargewicht, dat volgens haar de ogen sluit voor wat Israël in Gaza aanricht. Dat zou een krachtig Europees weerwoord in de weg staan. Ze haalde er in een interview met het Belgische blad Knack de Tweede Wereldoorlog bij en vroeg zich af of de Duitsers "echt twee keer aan de verkeerde kant van de geschiedenis" willen staan.

Duitsland reageerde daarop verontwaardigd en ook uit Joodse hoek kwam kritiek. Onhandig, zeker nu België een halfjaar voorzitter is van de EU, vindt De Croo. De EU-voorzitter heeft de taak de 27 lidstaten op één lijn te krijgen, en dat was in deze kwestie een hele opgave.

"Ik zou daar afstand van willen nemen", zegt de liberale De Croo op het Belgische Radio 1 over de uitspraken van zijn sociaaldemocratische minister. "Mochten er plooien zijn, dan zal ik zorgen dat ze gladgestreken worden."

Meer uit Buitenland

Japanse atoombomoverlevenden bezorgd over verlopen nucleair pact

TOKIO (ANP/AFP) - Japanse atoombomoverlevenden hebben de vrees uitgesproken dat de wereld afstevent op een nucleair conflict. Dat gebeurde bij het verlopen van de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing tussen de Verenigde Staten en Rusland.

9 minuten geleden
Politico: discussie over term 'Artikel 5-achtige' garanties Kyiv

HELSINKI (ANP) - Finland wil niet dat de VS toekomstige veiligheidsgaranties voor Oekraïne omschrijven als Artikel 5-achtig. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van diplomatieke communicatie.

38 minuten geleden
Oud-kroonprins Iran verwacht op Veiligheidsconferentie München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Reza Pahlavi, de in ballingschap levende zoon van de laatste sjah van Iran, wordt volgende week verwacht op de Veiligheidsconferentie van München. De 65-jarige Pahlavi zou zijn komst hebben bevestigd, meldt persbureau dpa op basis van bronnen.

1 uur geleden
VN-chef: einde nucleair pact VS en Rusland is 'ernstig moment'

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een ​​"ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.

6 uur geleden
Kroon van Louvre-inbraak wordt gerestaureerd

PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.

10 uur geleden
Zelensky: 55.000 Oekraïense soldaten omgekomen in oorlog

KYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.

10 uur geleden
Trump: hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken

WASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.

10 uur geleden