Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische minister teruggefloten na Israël-ruzie met Duitsland

Belgische minister teruggefloten na Israël-ruzie met Duitsland

BRUSSEL (ANP) - De Belgische minister van Ontwikkelingssamenwerking is teruggefloten door de Belgische premier na een hoogopgelopen ruzie met Duitsland over de oorlog in Gaza. Minister Caroline Gennez verweet Duitsland zich voor het karretje van Israël te laten spannen en trok een vergelijking met de holocaust.

België kiest in het conflict tussen Israël en de Palestijnen van oudsher minder partij voor de eerste dan Duitsland doet. Gennez ergert zich aan de houding van het Europese zwaargewicht, dat volgens haar de ogen sluit voor wat Israël in Gaza aanricht. Dat zou een krachtig Europees weerwoord in de weg staan. Ze haalde er in een interview met het Belgische blad Knack de Tweede Wereldoorlog bij en vroeg zich af of de Duitsers "echt twee keer aan de verkeerde kant van de geschiedenis" willen staan.

Duitsland reageerde daarop verontwaardigd en ook uit Joodse hoek kwam kritiek. Onhandig, zeker nu België een halfjaar voorzitter is van de EU, vindt De Croo. De EU-voorzitter heeft de taak de 27 lidstaten op één lijn te krijgen, en dat was in deze kwestie een hele opgave.

"Ik zou daar afstand van willen nemen", zegt de liberale De Croo op het Belgische Radio 1 over de uitspraken van zijn sociaaldemocratische minister. "Mochten er plooien zijn, dan zal ik zorgen dat ze gladgestreken worden."

Meer uit Buitenland

Poolse premier Tusk: of geld vandaag of bloed morgen

BRUSSEL (ANP) - Voor de Poolse premier Donald Tusk staan de EU-regeringsleiders donderdag op de EU-top voor een simpele keuze over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne. "Of geld vandaag, of bloed morgen." Hij doelt daarbij niet zozeer op de gevolgen voor Oekraïne dat veel geld nodig heeft voor wapens en munitie. "Ik heb het over Europa", zei Tusk bij binnenkomst in Brussel.

15 minuten geleden
Witte Huis onthult plakkaten voor presidenten met mening Trump

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft een nieuwe reeks plakkaten gepresenteerd bij portretten van de presidenten. Op de bordjes wordt duidelijk de mening van de huidige president Donald Trump over zijn voorgangers uiteengezet, schrijft The New York Times.

52 minuten geleden
Boeren blokkeren straten in Brussel voor EU-top

BRUSSEL (ANP) - Honderden en mogelijk duizenden boeren blokkeren met hun tractoren de straten van Brussel, waar donderdag een EU-top begint. Ze protesteren tegen het Europese landbouwbeleid en een mogelijk vrijhandelsakkoord tussen de EU en het Zuid-Amerikaanse handelsblok Mercosur.

1 uur geleden
Rob Reiner en vrouw overleden door meerdere steekwonden

LOS ANGELES (ANP) - Rob Reiner en zijn vrouw Michele Singer zijn overleden aan de gevolgen van "meerdere steekwonden". Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN, op basis van documenten die de lijkschouwer van Los Angeles heeft vrijgegeven.

1 uur geleden
VS riskeren woede China met grote wapenverkoop aan Taiwan

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een pakket wapenleveranties aan Taiwan ter waarde van maximaal 11,15 miljard dollar (zo'n 9,5 miljard euro) goedgekeurd. De stap leidt mogelijk tot een boze reactie uit China. Beijing beschouwt het autonoom bestuurde Taiwan als een afvallige provincie.

3 uur geleden
VK zegt 600 miljoen pond toe aan luchtverdediging Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft 600 miljoen pond (ongeveer 680 miljoen euro) toegezegd aan de luchtverdediging van Oekraïne, om het land de winter door te helpen. Het gaat onder andere om geavanceerde systemen die Shahed-drones van Rusland kunnen neerhalen.

14 uur geleden
Braziliaanse president: nu of nooit voor handelsdeal EU

SÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft gezegd dat zijn land zich terugtrekt uit het project om tot een vrijhandelsakkoord met de Europese Unie te komen als het deze maand niet gereedkomt. De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zou eind deze week naar Brazilië gaan om het akkoord te tekenen. Frankrijk en Italië hebben verklaard niet achter het vrijhandelsakkoord te staan en hebben aangedrongen op uitstel.

14 uur geleden