Belgische minister teruggefloten na Israël-ruzie met Duitsland
BRUSSEL (ANP) - De Belgische minister van Ontwikkelingssamenwerking is teruggefloten door de Belgische premier na een hoogopgelopen ruzie met Duitsland over de oorlog in Gaza. Minister Caroline Gennez verweet Duitsland zich voor het karretje van Israël te laten spannen en trok een vergelijking met de holocaust.
België kiest in het conflict tussen Israël en de Palestijnen van oudsher minder partij voor de eerste dan Duitsland doet. Gennez ergert zich aan de houding van het Europese zwaargewicht, dat volgens haar de ogen sluit voor wat Israël in Gaza aanricht. Dat zou een krachtig Europees weerwoord in de weg staan. Ze haalde er in een interview met het Belgische blad Knack de Tweede Wereldoorlog bij en vroeg zich af of de Duitsers "echt twee keer aan de verkeerde kant van de geschiedenis" willen staan.
Duitsland reageerde daarop verontwaardigd en ook uit Joodse hoek kwam kritiek. Onhandig, zeker nu België een halfjaar voorzitter is van de EU, vindt De Croo. De EU-voorzitter heeft de taak de 27 lidstaten op één lijn te krijgen, en dat was in deze kwestie een hele opgave.
"Ik zou daar afstand van willen nemen", zegt de liberale De Croo op het Belgische Radio 1 over de uitspraken van zijn sociaaldemocratische minister. "Mochten er plooien zijn, dan zal ik zorgen dat ze gladgestreken worden."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.
3 minuten geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
3 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
7 uur geleden