Belgisch zomerfestival Pukkelpop alsnog afgelast
BRUSSEL (ANP) - Het ook bij Nederlanders populaire Belgische zomerfestival Pukkelpop in Hasselt gaat alsnog niet door. De organisatie heeft besloten het festival af te gelasten omdat ze de verplichte coronaregels van de federale overheid "onwerkbaar" vindt.
De organisatie had de opbouw en de ticketverkoop voor het festival gisteren al tijdelijk opgeschort om meer duidelijkheid te krijgen over de spelregels. Minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke blijft erbij dat festivalgangers een Covid Safe Ticket (CST) moeten hebben, waarmee geen mondmasker en afstandsregels nodig zijn om het festival te mogen bijwonen.
Een CST is een bewijs van volledige vaccinatie, of een negatieve uitslag van een test. Wie niet volledig is ingeënt tegen Covid-19 moet zich laten testen. Een PCR-test is maximaal 48 uur geldig, een sneltest maar één dag, wat zou betekenen dat mensen die meerdere dagen op Pukkelpop blijven zich tijdens het festival zouden moeten laten testen, mogelijk meerdere keren. Dat vindt de organisatie "onwerkbaar".
Stipter en strenger
Het festival zou van 19 tot en met 22 augustus plaatsvinden. "Er is altijd aandachtig geluisterd naar alle bezorgdheden, wensen en richtlijnen", stelt de organisatie. Maar volgens haar werden de regels maandag "onverwacht gewijzigd".
Vandenbroucke verwees vrijdagmorgen op de Vlaamse radio naar Nederland. "Gevaccineerden zijn goed beschermd, maar kunnen het virus nog altijd overdragen. Dat is wat we in Nederland gezien hebben. Wij gaan het veel stipter en strenger aanpakken, in Nederland is men veel slordiger geweest."
De organisatie doet volgend jaar een nieuwe poging. Pukkelpop 2022 wordt gehouden van donderdag 18 augustus tot zondag 21 augustus.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL/BRUGGE (ANP) - Oud-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini, die dinsdag is opgepakt in een onderzoek naar fraude bij een opleiding voor jonge EU-diplomaten, is weer vrij. Dat meldt het Europees openbaar ministerie (EPPO) woensdag. De oud-vicevoorzitter van de Europese Commissie werd aangehouden in haar rol van rector van het Europacollege in Brugge.
21 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP/RTR) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol heeft woensdag opgeroepen tot actie voor vrijheid, precies een jaar nadat hij een politieke crisis had veroorzaakt door de militaire noodtoestand af te kondigen.
24 minuten geledenRAFAH (ANP) - De grensovergang bij Rafah, die de Gazastrook met Egypte verbindt, gaat ergens in de komende dagen weer open. Dat meldt COGAT, de Israëlische defensieorganisatie die noodhulp in de regio coördineert, in een bericht op X. De organisatie voegt eraan toe dat de grens slechts opent voor burgers die vanuit Gaza naar Egypte willen reizen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Canada investeert nog eens 200 miljoen dollar in Amerikaanse wapens voor Oekraïne. Ook steekt het land 35 miljoen in het NAVO-steunfonds. Dat zegt buitenlandminister Anita Anand, die in Brussel is voor een overleg met andere NAVO-lidstaten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Noorwegen trekt nog eens een half miljard dollar uit om Amerikaanse wapens te kopen voor Oekraïne. Het NAVO-land was al een van de landen die Oekraïne het gulst steunden. Met de Noorse bijdrage is het zogeheten PURL-pakket, waarvoor Nederland al een kwart miljard euro vrijmaakte, nu rond.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand gaat alcoholverkoop voor het eerst in decennia 's middags weer toestaan. Deze versoepeling van de strenge Thaise alcoholregelgeving geldt voor een proefperiode van zes maanden.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het stoffelijk overschot dat Hamas dinsdag heeft overgedragen aan Israël is niet van een van de gijzelaars, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Een forensisch instituut heeft geprobeerd de overblijfselen te identificeren, maar kwam tot de conclusie dat die niet behoorden tot een van de twee gijzelaars waar Israël nog op wacht.
3 uur geleden