Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België klaar met reddingsacties na noodweer, dodental naar 31

België klaar met reddingsacties na noodweer, dodental naar 31

BRUSSEL (ANP) - De Belgische hulpdiensten zijn klaar met de reddingsacties in de door overstromingen getroffen gebieden, meldt het Nationaal Crisiscentrum. Er vinden in een aantal plaatsen nog wel zoekacties plaats. Het dodental is opgelopen naar 31.

Bij de autoriteiten zijn nu 163 mensen als vermist opgegeven. Het is niet duidelijk of deze mensen in de problemen zijn geraakt of alleen onbereikbaar zijn, aldus het crisiscentrum. Het aantal vermissingen lag gisteren rond de honderd.

Er is in België geen dreigend gevaar meer. "De focus van de operaties verlegt zich nu naar het zware opruimwerk en het opmeten van de immense materiële schade", aldus het crisiscentrum. Eerder op de dag werd al bekendgemaakt dat de situatie op alle getroffen plekken verbetert.

Vrijwilligers

In veel gemeenten zijn de herstel- en opruimingswerken begonnen. Daarbij krijgen getroffenen hulp van vrijwilligers en soms ook van Defensie. Er zijn nog wel steeds plekken waar het water hoog staat.

Het crisiscentrum laat weten dat de enorme schade door het natuurgeweld langzaam zichtbaar wordt en de dat problemen met het drinkwater de grootste zorg blijven. Niet alle getroffen gebieden hebben weer elektriciteit en schoon drinkwater. Op sommige plekken kunnen die problemen vanwege de wateroverlast nog niet worden opgelost.

Meer uit Buitenland

VS klagen voormalige Cubaanse president Raúl Castro aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.

2 uur geleden
Revolutionaire Garde meldt doorvaart 26 schepen bij Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.

3 uur geleden
Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

4 uur geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.

4 uur geleden
Italië noemt optreden tegen Global Sumud Flotilla onaanvaardbaar

ROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.

5 uur geleden
Van corruptie verdachte Poolse oud-minister vlucht naar VS

WARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.

5 uur geleden
Parlement Israël zet eerste stap naar vervroegde verkiezingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.

5 uur geleden