Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

België beslist over coronaversoepelingen met einde zomer in zicht

België beslist over coronaversoepelingen met einde zomer in zicht

BRUSSEL (ANP) - Het Overlegcomité van de Belgische regeringen besluit vrijdag over versoepeling van de coronamaatregelen vanaf 1 september. Dan moet de zogenoemde vierde fase van het zomerplan ingaan, een van de laatste stappen naar totale vrijheid. Die naar verwachting, als met name de Delta-variant in toom kan worden gehouden, pas begin of eind oktober echt komt.

Ter discussie is een reeks maatregelen. Kunnen de mondkapjes bij kappers en in winkels af en worden de sluitingsuren van de horeca versoepeld? Worden huwelijken, recepties en begrafenissen weer zonder beperkingen toegestaan? Mogen Belgen gewoon zoveel mensen als ze willen binnen in huis uitnodigen in plaats van maximaal acht? En kan de kunst-, sport- en evenementensector verder open en onder welke voorwaarden, zoals wellicht het voorleggen van een vaccinatiebewijs of negatieve test?

Voor de zomer werd bepaald dat alles afhangt van de inentingen tegen Covid-19 en een gunstige trend in de ziekenhuizen. Bij een vaccinatiegraad van 70 procent van de volwassen bevolking zou een groot aantal regels kunnen worden geschrapt.

De cijfers zien er redelijk gunstig uit. In heel België bij elkaar is gemiddeld bijna 68 procent van de volwassen bevolking volledig gevaccineerd. Maar in Vlaanderen ligt dat percentage met 88 aanmerkelijk hoger en van de Waalse 18-plussers is driekwart ingeënt. Het gemiddelde wordt omlaag gehaald door het Brussels Hoofdstedelijk Gewest. Daar is nog maar 60 procent van de volwassenen volledig gevaccineerd. Terwijl in Brussel slechts een tiende van de Belgen woont, levert de hoofdstad volgens dagblad De Morgen een kwart van de besmettingen en ziekenhuisopnames.

Het zou daarom kunnen dat in Brussel de teugels nog een tijdje minder gevierd worden dan in Vlaanderen en Wallonië. Voor de leerlingen van de hoogste klassen in het middelbaar onderwijs werd deze week al bepaald dat een mondmasker in het nieuwe schooljaar niet meer hoeft. Behalve voor scholieren in Brussel.

Meer uit Buitenland

Dodental ebola in Congo gestegen tot meer dan 1300

KINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.

2 uur geleden
Nog eens 55.000 evacuaties door brand nabij Bordeaux

BORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden.

4 uur geleden
Politie: ook mensen gestoken bij Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.

4 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na incident tijdens Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.

6 uur geleden
Gewonden na incident in Berlijn, Pride stopgezet

BERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een voertuig lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.

7 uur geleden
Zelensky: Rusland wil inzet 30.000 extra militairen Noord-Korea

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.

7 uur geleden
Partij Brazilië kiest zoon veroordeelde Bolsonaro als kandidaat

SAO PAULO (ANP/AFP/DPA) - De zoon van de voormalige president Jair Bolsonaro doet in Brazilië mee aan de presidentsverkiezingen. Flávio Bolsonaro neemt het in oktober op tegen de linkse president Inácio Lula da Silva.

9 uur geleden