
Belastinguitzondering vastgoedfondsen pas vanaf 2025 van de baan
DEN HAAG (ANP) - Vastgoedfondsen verliezen pas vanaf 1 januari 2025 een speciale status waarmee ze nu nog onder winstbelasting uit komen. Het kabinet neemt een jaar extra de tijd om de zogenoemde 'vastgoedmaatregel' in te voeren. Nu kunnen fondsen als fiscale beleggingsinstelling (fbi) worden aangemerkt, waardoor ze 0 procent vennootschapsbelasting betalen. Maar vanaf 2025 mag zo'n fbi niet meer direct in Nederlands of buitenlands vastgoed beleggen.
Beleggingsfondsen die aan bepaalde voorwaarden voldoen, kunnen zo'n fbi-status krijgen. Zo moet de volledige winst als dividend worden uitgekeerd aan aandeelhouders. Met de fbi-status wordt voorkomen dat zo'n beleggingsfonds dubbel wordt belast (via de winstbelasting én de dividendbelasting). Het kabinet wil de fbi-status alleen voor vastgoedfondsen afschaffen. Beleggingsfondsen die vooral in effecten als aandelen en obligaties investeren, behouden dus de belastinguitzondering.
Maar vastgoedbeleggers hebben in gesprek met het kabinet aangegeven meer tijd nodig te hebben. Naar aanleiding daarvan is besloten de maatregel een jaar later te laten ingaan. Het kabinet hoopt zo "dat er voldoende tijd en handelingsperspectief is om te kunnen anticiperen op de gevolgen van de vastgoedmaatregel".
De vastgoedmaatregel is ook een van de manieren waarmee het kabinet de op Prinsjesdag aangekondigde koopkrachtmaatregelen op termijn wil betalen. Zo wordt geschat dat het afschaffen van de uitzonderingspositie voor de vastgoed-fbi's meer dan 50 miljoen per jaar oplevert. Hier zal de schatkist dus pas vanaf 2025 van profiteren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Als het aan de PVV ligt, krijgen banken snel meer ruimte om hun personeel variabele beloningen uit te keren. Het huidige bonusplafond is volgens Tweede Kamerlid Chris Faddegon "ten onrechte" strenger dan in de meeste andere EU-landen, een situatie die de partij tot dusver altijd fel heeft verdedigd.
15 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) heeft de rente in de eurozone opnieuw onveranderd gelaten op 2 procent. Economen hadden ook verwacht dat de centrale bank in Frankfurt opnieuw een rentepauze zou houden. Bij het vorige rentebesluit in juli zei ECB-president Christine Lagarde al dat de centrale bank zich in een "goede positie" bevond met het huidige rentetarief om de verdere ontwikkelingen rond het Amerikaanse handelsbeleid af te wachten.
18 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse centrale bank heeft het rentetarief opnieuw verlaagd om de binnenlandse vraag te stimuleren. De rente in Turkije gaat nu met 2,5 procentpunt omlaag naar 40,5 procent.
45 minuten geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Ryanair-topman Michael O'Leary maakt zich op voor nog meer schendingen van het Europese luchtruim door Russische drones, vergelijkbaar met de drones die deze week Polen waren binnengevlogen. Het Poolse vliegverkeer werd daardoor verstoord.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energie-Nederland heeft een nieuwe voorzitter benoemd als opvolger van Cora van Nieuwenhuizen, die met pensioen gaat. Femke Brenninkmeijer neemt haar taken per 1 december over bij de belangenorganisatie voor energiebedrijven. Brenninkmeijer gaf de afgelopen vijf jaar leiding aan de Europese binnenvaartcoöperatie NPRC.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) verwacht dat het voorspelde recordoverschot van olie in 2026 nog groter uitvalt. Dat komt volgens het agentschap door het besluit van enkele leden van het olieverbond OPEC+ om in oktober meer olie op te pompen. Ook heeft het IEA de ramingen voor de wereldwijde vraag naar olie dit jaar en volgend jaar licht verhoogd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Bijenkorf heeft vage duurzaamheidsclaims op zijn website aangepast en verwijderd na kritiek van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Volgens de toezichthouder gebruikte De Bijenkorf algemene en onduidelijke claims die de keten niet goed onderbouwde, vooral bij kleding en cosmetica.
4 uur geleden