Opnieuw verlies voor AEX-index op beurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag opnieuw lager gesloten na de min een dag eerder. Staalconcern ArcelorMittal wist zich wel te onttrekken aan het overwegend negatieve sentiment en stond opnieuw bij de sterkste stijgers in de hoofdindex.
De AEX eindigde 1,1 procent in het rood op 950,77 punten. Op donderdag verloor de hoofdgraadmeter nog 1 procent. De MidKap ging 0,8 procent omlaag tot 849,70 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen leverden tot 0,7 procent in en Parijs daalde 0,2 procent.
ArcelorMittal won 1,4 procent dankzij een koopadvies van de Amerikaanse bank JPMorgan Chase. Op donderdag was de staalproducent nog koploper in de AEX met een plus van 2,4 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalresultaten en positieve vooruitzichten voor volgend jaar. Bierbrouwer Heineken en telecombedrijf KPN waren ook in de bovenste regionen van de hoofdindex te vinden met winsten tot 1,5 procent.
De aanbieder van postkluisjes InPost was de grootste daler in de AEX met een min van ruim 5 procent. Het Poolse bedrijf is voorzichtiger geworden over de winstgroei dit jaar door de extra investeringen in het Verenigd Koninkrijk. Informatieleveranciers RELX en Wolters Kluwer volgden met koersverliezen tot 3,8 procent.
In de MidKap was roestvrijstaalproducent Aperam de grootste stijger met een plus van 2,6 procent dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers. Metalenspecialist AMG sloot de rij bij de middelgrote fondsen met een min van 6,6 procent. Een dag eerder verloor het aandeel AMG ook al terrein na bekendmaking van resultaten. Air France-KLM ging nog eens 3,8 procent omlaag in de MidKap na de koersval van bijna 15 procent een dag eerder door tegenvallende cijfers van het luchtvaartconcern.
Sif zakte 4,3 procent bij de kleinere fondsen op Beursplein 5. De producent van funderingen voor windmolens op zee verlaagde de winstverwachting voor dit jaar door de moeilijke marktomstandigheden op de offshore windmarkt.
CM.com steeg 5 procent. De leverancier van chat- en betaaldiensten heeft het overnamebod van softwarebedrijf Bird ter waarde van bijna 166 miljoen euro afgewezen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creƫren.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
12 uur geleden