Belastingdienst heeft al bijna 7 miljoen aangiftes binnen
DEN HAAG (ANP) - Bij de Belastingdienst zijn tot donderdag 6,8 miljoen aangiftes binnengekomen. Dat zijn er iets meer dan vorig jaar op deze dag, meldt het ministerie van Financiën. In totaal worden ongeveer 9,4 miljoen aangiftes verwacht in deze periode.
Mensen die voor donderdag aangifte hebben gedaan, krijgen in ieder geval vóór 1 juli bericht van de Belastingdienst over wat zij moeten betalen of juist terugkrijgen. Mensen die er vroeg bij waren, krijgen zelfs deze maand al duidelijkheid daarover, aldus Financiën.
Dit jaar kunnen mensen tot 8 mei aangifte doen. Dat is een week later dan gebruikelijk. Dat komt omdat er in de eerste week van de aangifteperiode een storing was.
Tot nu toe hebben medewerkers van de Belastingdienst meer dan 10.000 mensen telefonisch geholpen met het invullen van hun aangifte. Opvallend is dat meer mensen dit jaar hun aangifte overdag versturen. Andere jaren lag de piek vooral tussen 19.00 en 21.00 uur. Het ministerie denkt dat dit komt doordat veel mensen thuiswerken vanwege de coronamaatregelen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een hogere winst behaald dan een jaar eerder, mede geholpen door kostenbesparingen. In een toelichting op de cijfers zegt de bank dat de Nederlandse economie tot dusver veerkrachtig is gebleven, maar dat de oorlog in het Midden-Oosten de economische onzekerheid wel heeft vergroot.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Levensmiddelenfabrikanten dringen er bij het kabinet op aan om gerichte maatregelen te nemen om voedselprijzen in Nederlandse supermarkten betaalbaar te houden. De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) verwacht dat boodschappen de komende maanden duurder worden door sterk stijgende transport- en energiekosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.
11 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.
12 uur geleden