Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijfsleven pleit voor eenvoudigere regels energiebesparing

Bedrijfsleven pleit voor eenvoudigere regels energiebesparing

DEN HAAG (ANP) - De regels rond verplichtingen om energie te besparen voor bedrijven moeten eenvoudiger. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie op een rapport van de Algemene Rekenkamer. Die stelde dat de doelstellingen van de regering voor energiebesparing bij bedrijven en instellingen waarschijnlijk niet zijn gehaald.

De twee belangenorganisaties voor het bedrijfsleven benadrukken dat ondernemers aan wetgeving moeten voldoen en zelf ook graag op energiekosten willen besparen. Toch concludeerde de Algemene Rekenkamer dat waarschijnlijk lang niet alle bedrijven de verplichte besparende maatregelen nemen die zich binnen vijf jaar terugverdienen. Ook voldoet grofweg de helft niet aan de verplichting om hierover informatie aan te leveren.

VNO-NCW en MKB-Nederland wijzen op een aantal wijzigingen in de regels rond energiebesparing vorig jaar, waarbij ondernemers maar weinig tijd zouden hebben gehad om zich aan te passen. Ook pleiten ze voor meer ondersteuning bij de naleving van de regels. Ook de Algemene Rekenkamer opperde dat ondersteuning door bijvoorbeeld consulenten voor energiemaatregelen nuttig kan zijn.

Veel gaten

Een groot probleem is volgens de Algemene Rekenkamer dat er veel gaten zitten in de informatie over de resultaten van het energiebesparingsbeleid van het Rijk. De verantwoordelijke omgevingsdiensten voeren veel minder controles uit dan ze zouden moeten om na te gaan of alle tienduizenden bedrijven en instellingen zich aan de regels houden. Een oplossing zou zijn om de controles vooral op grootverbruikers van elektriciteit en gas te richten, omdat daar ook de grootste winst te behalen zou zijn.

Minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei vindt het onwenselijk om alle tienduizenden bedrijven en instellingen elke vier jaar te blijven controleren, liet ze weten naar aanleiding van het rapport. Hoe vaak controles nodig zijn, moeten toezichthouders wat haar betreft bepalen.

Meer uit Financieel

Duitsland komt met heffing voor suikerhoudende dranken

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland gaat vanaf 2028 een heffing invoeren op suikerhoudende dranken. De maatregel is onderdeel van een breed pakket hervormingen dat woensdag door de regering in Berlijn werd goedgekeurd. Het doel is om de stijgende obesitascijfers aan te pakken en de druk op het zorgstelsel te verminderen.

9 minuten geleden
Consumentenvertrouwen eurozone hard omlaag in april

FRANKFURT (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de eurozone is in april flink afgenomen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Ook het economisch sentiment in het eurogebied verslechterde in april voor de derde maand op rij. De cijfers vergroten volgens ING-econoom Peter Vanden Houte de zorgen over een afzwakkende economische groei van de eurozone in het tweede kwartaal van 2026.

22 minuten geleden
Brussel staat tijdelijk meer staatssteun toe om energiecrisis

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat tijdelijk toestaan dat lidstaten meer staatssteun verlenen aan bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Brussel staat toe dat meer geld wordt gegeven aan de landbouw-, visserij- en transportsector. Deze sectoren hebben te maken met prijsstijgingen voor brandstof of kunstmest. Ook voor industrie die veel energie verbruikt, komen soepelere regels voor staatssteun.

1 uur geleden
FT: eigenaar pompt 210 miljoen euro in noodlijdend Lipton

LONDEN (ANP) - Investeerder CVC, de eigenaar van Lipton, investeert 210 miljoen euro in het theemerk. Dat meldt de Financial Times. Het noodlijdende theebedrijf moet op die manier het hoofd boven water houden.

2 uur geleden
Bloomberg: superolietanker uit Straat van Hormuz vaart naar Japan

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan kan een nieuwe lading olie uit het Midden-Oosten ontvangen, ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz. Een Japanse supertanker met ruwe olie verliet dinsdagavond laat de vrijwel afgesloten zeestraat, meldt persbureau Bloomberg. De tanker zou woensdagochtend vroeg zijn bestemming hebben aangepast naar het Japanse Nagoya.

2 uur geleden
Gewasprijzen op hoogste niveau sinds 2023 door Iranoorlog

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De langdurige sluiting van de Straat van Hormuz door de oorlog in het Midden-Oosten en extreem weer hebben de prijzen voor landbouwproducten naar het hoogste niveau in twee jaar gestuwd. Het risico op voedselinflatie, oftewel hogere prijzen voor basisvoedingsmiddelen, is door de hogere gewasprijzen in combinatie met hogere kosten voor kunstmest en het vooruitzicht van kleinere oogsten verder toegenomen.

2 uur geleden
Rusland voorspelt prijsdaling olie na vertrek VAE uit OPEC

MOSKOU (ANP/RTR) - Het vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uit oliekartel OPEC leidt er waarschijnlijk toe dat olieproducerende landen hun productie opvoeren. Daardoor zouden olieprijzen op termijn moeten dalen, voorspelt de Russische minister van Financiƫn Anton Siluanov.

2 uur geleden