Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijfsleven pleit voor eenvoudigere regels energiebesparing

Bedrijfsleven pleit voor eenvoudigere regels energiebesparing

DEN HAAG (ANP) - De regels rond verplichtingen om energie te besparen voor bedrijven moeten eenvoudiger. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie op een rapport van de Algemene Rekenkamer. Die stelde dat de doelstellingen van de regering voor energiebesparing bij bedrijven en instellingen waarschijnlijk niet zijn gehaald.

De twee belangenorganisaties voor het bedrijfsleven benadrukken dat ondernemers aan wetgeving moeten voldoen en zelf ook graag op energiekosten willen besparen. Toch concludeerde de Algemene Rekenkamer dat waarschijnlijk lang niet alle bedrijven de verplichte besparende maatregelen nemen die zich binnen vijf jaar terugverdienen. Ook voldoet grofweg de helft niet aan de verplichting om hierover informatie aan te leveren.

VNO-NCW en MKB-Nederland wijzen op een aantal wijzigingen in de regels rond energiebesparing vorig jaar, waarbij ondernemers maar weinig tijd zouden hebben gehad om zich aan te passen. Ook pleiten ze voor meer ondersteuning bij de naleving van de regels. Ook de Algemene Rekenkamer opperde dat ondersteuning door bijvoorbeeld consulenten voor energiemaatregelen nuttig kan zijn.

Veel gaten

Een groot probleem is volgens de Algemene Rekenkamer dat er veel gaten zitten in de informatie over de resultaten van het energiebesparingsbeleid van het Rijk. De verantwoordelijke omgevingsdiensten voeren veel minder controles uit dan ze zouden moeten om na te gaan of alle tienduizenden bedrijven en instellingen zich aan de regels houden. Een oplossing zou zijn om de controles vooral op grootverbruikers van elektriciteit en gas te richten, omdat daar ook de grootste winst te behalen zou zijn.

Minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei vindt het onwenselijk om alle tienduizenden bedrijven en instellingen elke vier jaar te blijven controleren, liet ze weten naar aanleiding van het rapport. Hoe vaak controles nodig zijn, moeten toezichthouders wat haar betreft bepalen.

Meer uit Financieel

Bodemonderzoeker Fugro onderuit op Damrak na jaarcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd 11 procent lager gezet.

37 minuten geleden
Bodemonderzoeker Fugro ziet tekenen van herstel windmarkt

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.

1 uur geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie bijna 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.

2 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic houdt voet bij stuk tegen druk Pentagon

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.

3 uur geleden
Netflix trekt zich terug uit strijd om Warner Bros. Discovery

LOS GATOS (ANP/AFP) - Netflix ziet af van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. De co-CEO's Ted Sarandos en Greg Peters lieten donderdag weten dat de deal financieel niet langer aantrekkelijk genoeg is, waarmee de weg vrijkomt voor een overname door concurrent Paramount Skydance.

3 uur geleden
Warner Bros noemt overnamebod van Paramount 'superieur'

LOS ANGELES (ANP) - Warner Bros. Discovery noemt het nieuwste overnamebod van entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance "superieur" aan dat van Netflix. Dat laatste streamingbedrijf krijgt nu vier werkdagen om met een nog beter bod te komen om Warner Bros over te nemen.

11 uur geleden
Overwegend verliezen op Wall Street na cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van Nvidia. Die belangrijke ontwikkelaar van AI-chips overtrof weliswaar de verwachtingen met zijn omzet en winst, maar dat nam zorgen over de houdbaarheid van de forse investeringen van de techsector in AI niet weg.

11 uur geleden