Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Bedrijf Trump wordt aangeklaagd voor belastingmisdrijven'

'Bedrijf Trump wordt aangeklaagd voor belastingmisdrijven'

NEW YORK (ANP) - De Trump Organization en financieel directeur Allen Weisselberg worden naar verwachting donderdag aangeklaagd voor belastingmisdrijven, meldt de Wall Street Journal. Het zijn de eerste aanklachten tegen het bedrijf van oud-president Donald Trump sinds aanklagers drie jaar geleden een onderzoek naar mogelijke misdrijven binnen de Trump Organization begonnen.

De krant meldt op basis van ingewijden dat het bedrijf en Wisselberg worden vervolgd voor het ontduiken van belastingen op secundaire arbeidsvoorwaarden. De afgelopen maanden werd onder meer onderzocht of belasting was betaald over onder meer auto's en woningen voor medewerkers.

Trump heeft altijd ontkend dat binnen zijn bedrijf financiële misstanden plaatsvinden en noemde het onderzoek politiek gemotiveerd. Voor zover bekend wordt de voormalige president zelf niet vervolgd. De aanklachten kunnen er wel voor zorgen dat banken en zakenpartners niet meer willen samenwerken met zijn bedrijf, dat bij een veroordeling een boete opgelegd kan krijgen.

Ingewijden zeiden enkele dagen geleden tegen The Washington Post dat de Trump Organization een deadline was gesteld. Advocaten van het bedrijf kregen tot maandagmiddag de tijd om uit te leggen waarom aanklagers moesten afzien van een strafzaak vanwege financiële misstanden. Het onderzoek draait bijvoorbeeld ook om de manipulatie van de waarde van vastgoed, waardoor de belasting lager zou zijn en er gunstigere leningen konden worden afgesloten.

Meer uit Buitenland

Landen droppen tientallen pallets met hulpgoederen boven Gaza

BERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten, Jordanië, Egypte, Spanje, Frankrijk en Duitsland hebben zaterdag negentig pallets met voedsel en medische spullen boven de Gazastrook gedropt. Het Israëlische leger heeft dat bekendgemaakt. De droppings worden uitgevoerd in afstemming met de Israëlische autoriteiten.

2 uur geleden
Corruptiebestrijder Kyiv ontdekt gesjoemel met militaire aankopen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De anticorruptie-instanties van Oekraïne hebben naar eigen zeggen een enorme corruptiezaak ontdekt waarbij de prijs van militaire aankopen systematisch werd opgedreven voor eigen gewin. De instanties NABOe en SAPO melden zaterdag arrestaties in verband met contracten voor de koop van militaire drones en signaalverstoorders.

3 uur geleden
Hamas legt wapens niet neer voor er een Palestijnse staat is

CAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas heeft bevestigd dat er eerst een Palestijnse staat moet komen voor de beweging de wapens kan neerleggen.

7 uur geleden
Portugal roept alarmfase uit over hitte en bosbrandgevaar

LISSABON (ANP) - Met ingang van zondag is Portugal in verhoogde staat van paraatheid om de verwachte hitte en het gevaar van bosbranden. De 'alarmstatus' duurt tot 8 augustus. De regering vreest de komende dagen temperaturen die kunnen oplopen tot tussen de 36 en 44 graden. In de nachten zou het minstens 20 graden zijn.

7 uur geleden
Bijna honderd doden door Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Door Israëlische aanvallen zijn volgens het Palestijnse gezondheidsministerie de afgelopen 24 uur zeker 98 doden gevallen in Gaza. Er vielen ook meer dan duizend gewonden, schrijft nieuwszender Al Jazeera.

8 uur geleden
Legerleider Israël: meer aanvallen zonder vrijlating gijzelaars

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir zegt dat de aanvallen onophoudelijk doorgaan als de resterende Israëlische gijzelaars niet vrijgelaten worden. Hij zei dat hij verwacht dat in de komende dagen duidelijk wordt of er een overeenkomst kan worden gesloten.

10 uur geleden
Nieuwe astronautenploeg aangekomen in ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/DPA/AFP) - Na een reis van vijftien uur in een SpaceX-capsule is een team van vier astronauten aangekomen in het internationale ruimtestation ISS.

12 uur geleden