Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBC: Keniaanse medewerksters seksueel misbruikt op theeplantages

BBC: Keniaanse medewerksters seksueel misbruikt op theeplantages

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Tientallen vrouwen die werkten op theeplantages in Kenia zijn volgens onderzoek van de BBC seksueel misbruikt door een leidinggevende of manager. De Britse omroep ging voor een uitzending undercover op twee plantages en sprak met ruim zeventig vrouwen. Op een van de plantages werd thee geteeld voor levensmiddelen- en verzorgingsproductenconcern Unilever.

De oud-medewerksters zeggen in de uitzending maandag dat ze ontslagen zouden worden als ze niet meewerkten met het misbruik. Een van de vrouwen vertelde dat haar toenmalige leidinggevende haar heeft besmet met hiv. Een manager en een leidinggevende probeerden de undercoververslaggeefster tijdens zogenaamde sollicitatieprocedures te misbruiken. Volgens de omroep zijn drie managers inmiddels geschorst.

Tijdens het onderzoek was Unilever eigenaar van een van de plantages. Het concern verkocht twee jaar geleden zijn theetak aan Lipton Teas and Infusions. De andere plantage is van James Finlay & Co, een Schotse producent van onder meer thee.

Unilever zegt tegen de BBC "diep geschokt en bedroefd" te zijn door de beschuldigingen. Lipton Teas and Infusions en James Finlay & Co lieten weten de twee managers en werknemer die de undercover verslaggeefster probeerden te misbruiken te hebben geschorst. Lipton zegt een "volledig en onafhankelijk onderzoek" in te stellen en James Finlay & Co meldt dat het bedrijf de medewerker heeft aangegeven bij de politie.

Meer uit Financieel

Benzineprijs in Duitsland zakt onder 2 euro door accijnsverlaging

BERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.

21 minuten geleden
Air Canada schort vooruitzichten op om hoge brandstofprijzen

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.

1 uur geleden
Winkeliersomzet duidelijk omhoog in maart ondanks Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
Trump schrapt heffing Schotse whisky ter ere van koning Charles

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.

2 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

7 uur geleden
FME: techindustrie heeft steeds meer last van handelsoorlog

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.

9 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

9 uur geleden