Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBC: Keniaanse medewerksters seksueel misbruikt op theeplantages

BBC: Keniaanse medewerksters seksueel misbruikt op theeplantages

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Tientallen vrouwen die werkten op theeplantages in Kenia zijn volgens onderzoek van de BBC seksueel misbruikt door een leidinggevende of manager. De Britse omroep ging voor een uitzending undercover op twee plantages en sprak met ruim zeventig vrouwen. Op een van de plantages werd thee geteeld voor levensmiddelen- en verzorgingsproductenconcern Unilever.

De oud-medewerksters zeggen in de uitzending maandag dat ze ontslagen zouden worden als ze niet meewerkten met het misbruik. Een van de vrouwen vertelde dat haar toenmalige leidinggevende haar heeft besmet met hiv. Een manager en een leidinggevende probeerden de undercoververslaggeefster tijdens zogenaamde sollicitatieprocedures te misbruiken. Volgens de omroep zijn drie managers inmiddels geschorst.

Tijdens het onderzoek was Unilever eigenaar van een van de plantages. Het concern verkocht twee jaar geleden zijn theetak aan Lipton Teas and Infusions. De andere plantage is van James Finlay & Co, een Schotse producent van onder meer thee.

Unilever zegt tegen de BBC "diep geschokt en bedroefd" te zijn door de beschuldigingen. Lipton Teas and Infusions en James Finlay & Co lieten weten de twee managers en werknemer die de undercover verslaggeefster probeerden te misbruiken te hebben geschorst. Lipton zegt een "volledig en onafhankelijk onderzoek" in te stellen en James Finlay & Co meldt dat het bedrijf de medewerker heeft aangegeven bij de politie.

Meer uit Financieel

Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

9 minuten geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

1 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

2 uur geleden
Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

12 uur geleden
Leids Pharming mag tweede medicijn ook in EU op de markt brengen

LEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.

12 uur geleden
EU en Mexico tekenen vernieuwde handelsdeal in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.

13 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties bij beveiliging op Schiphol

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.

14 uur geleden