Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBC: Keniaanse medewerksters seksueel misbruikt op theeplantages

BBC: Keniaanse medewerksters seksueel misbruikt op theeplantages

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Tientallen vrouwen die werkten op theeplantages in Kenia zijn volgens onderzoek van de BBC seksueel misbruikt door een leidinggevende of manager. De Britse omroep ging voor een uitzending undercover op twee plantages en sprak met ruim zeventig vrouwen. Op een van de plantages werd thee geteeld voor levensmiddelen- en verzorgingsproductenconcern Unilever.

De oud-medewerksters zeggen in de uitzending maandag dat ze ontslagen zouden worden als ze niet meewerkten met het misbruik. Een van de vrouwen vertelde dat haar toenmalige leidinggevende haar heeft besmet met hiv. Een manager en een leidinggevende probeerden de undercoververslaggeefster tijdens zogenaamde sollicitatieprocedures te misbruiken. Volgens de omroep zijn drie managers inmiddels geschorst.

Tijdens het onderzoek was Unilever eigenaar van een van de plantages. Het concern verkocht twee jaar geleden zijn theetak aan Lipton Teas and Infusions. De andere plantage is van James Finlay & Co, een Schotse producent van onder meer thee.

Unilever zegt tegen de BBC "diep geschokt en bedroefd" te zijn door de beschuldigingen. Lipton Teas and Infusions en James Finlay & Co lieten weten de twee managers en werknemer die de undercover verslaggeefster probeerden te misbruiken te hebben geschorst. Lipton zegt een "volledig en onafhankelijk onderzoek" in te stellen en James Finlay & Co meldt dat het bedrijf de medewerker heeft aangegeven bij de politie.

Meer uit Financieel

Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

40 minuten geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

1 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

2 uur geleden
Nervositeit op Europese beurzen door hoge olieprijzen houdt aan

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.

3 uur geleden
Oud-ledenparlement eist geld voor verzet tegen hervorming FNV

AMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.

3 uur geleden
FT: EU overweegt Nederlander van Russische sanctielijst te halen

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.

4 uur geleden
WOZ-bureau vraagt te veel voor taxaties, oordelen rechtbanken

HAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.

5 uur geleden