
BBC: Jimmy Carter (100) oudste kanshebber ooit voor Grammy Award
LOS ANGELES (ANP) - Oud-president Jimmy Carter, tussen 1977 en 1981 aan de leiding in de Verenigde Staten, is vrijdag door organisator Recording Academy op 100-jarige leeftijd genomineerd voor een Grammy Award. Met zijn tot nu toe tiende nominatie gaat hij volgens de Britse omroep BBC de boeken in als oudste Grammy-genomineerde ooit.
De categorie waarin Carter aanspraak kan maken op het felbegeerde beeldje is die van Best Audio Book, Narration, and Storytelling Recording. Andere kanshebbers hiervoor zijn respectievelijk de artiesten Dolly Parton, Barbra Streisand en George Clinton en film- en serieproducent Guy Oldfield.
De uitreiking van de 67e editie van de Grammy Awards is op 2 februari. Net als de afgelopen edities vindt het evenement ook dit jaar plaats in Los Angeles, in de Amerikaanse staat Californië.
Carter kampt al jaren met ernstige gezondheidsklachten en ontvangt al bijna twee jaar hospicezorg.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Het Louvre in Parijs blijft ook maandag gesloten voor bezoekers, nadat zondag een reeks juwelen werd gestolen uit het beroemde kunstmuseum. Dat gebeurde in de ochtend, vlak nadat het gebouw was opengegaan voor publiek. Alle bezoekers moesten het museum toen verlaten.
46 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil wel aansluiten bij een top met de Amerikaanse president Donald Trump en de Russische president Vladimir Poetin als hij daarvoor wordt uitgenodigd. De ontmoeting moet binnenkort plaatsvinden in Boedapest. De Hongaarse premier Viktor Orbán zei eerder dat de top moet gaan over vrede.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Justitie Gérald Darmanin heeft de diefstal van kunststukken uit het Louvre bestempeld als een nationaal falen. Volgens hem heeft de roof het imago van Frankrijk geschaad, omdat het land blijkbaar niet in staat is om topstukken voldoende te beveiligen.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de internationale gemeenschap Rusland niet mag belonen voor zijn agressieoorlog tegen Oekraïne. "Dan geef je een signaal aan alle agressors in de wereld dat je gewoon kunt nemen wat je wilt", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Luxemburg.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op een eerdere uitspraak dat India stopt met het kopen van olie uit Rusland. Tegen verslaggevers zei Trump zondagavond (lokale tijd) dat de Indiase premier Narendra Modi hem heeft laten weten dat India Russische olie blijft kopen. Trump dreigde daarop met hogere heffingen voor het land.
3 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP/RTR) - De centrumrechtse Rodrigo Paz heeft de presidentsverkiezingen van Bolivia gewonnen, meldt de kiesraad van het land. Met 97 procent van de stemmen geteld, heeft Paz een meerderheid van 54,5 procent van de stemmen behaald. Zijn concurrent, de rechtse oud-president Jorge Quiroga, kreeg tot nu toe 45,4 procent van de stemmen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Britse leger krijgt meer bevoegdheden om met vijandelijke drones om te gaan, meldt The Telegraph. Volgens de Britse krant gaat minister van Defensie John Healey maandag bekendmaken dat drones die militaire bases bedreigen, uit de lucht geschoten mogen worden. Nu kan dat volgens de krant alleen nog in uitzonderlijke situaties.
3 uur geleden