BBC: Jimmy Carter (100) oudste kanshebber ooit voor Grammy Award
LOS ANGELES (ANP) - Oud-president Jimmy Carter, tussen 1977 en 1981 aan de leiding in de Verenigde Staten, is vrijdag door organisator Recording Academy op 100-jarige leeftijd genomineerd voor een Grammy Award. Met zijn tot nu toe tiende nominatie gaat hij volgens de Britse omroep BBC de boeken in als oudste Grammy-genomineerde ooit.
De categorie waarin Carter aanspraak kan maken op het felbegeerde beeldje is die van Best Audio Book, Narration, and Storytelling Recording. Andere kanshebbers hiervoor zijn respectievelijk de artiesten Dolly Parton, Barbra Streisand en George Clinton en film- en serieproducent Guy Oldfield.
De uitreiking van de 67e editie van de Grammy Awards is op 2 februari. Net als de afgelopen edities vindt het evenement ook dit jaar plaats in Los Angeles, in de Amerikaanse staat Californië.
Carter kampt al jaren met ernstige gezondheidsklachten en ontvangt al bijna twee jaar hospicezorg.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zal in de Gazastrook aanwezig blijven, stelt minister van Defensie Israel Katz. Hij zei dat er een aantal buitenposten moeten worden opgezet in het noorden van het Palestijnse gebied, ondanks dat in het plan van het staakt-het-vuren staat dat Israël zich volledig zou terugtrekken uit Gaza.
6 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische regering en de Houthi's hebben bijna 3000 gevangenen geruild, melden beide kanten. Die deal kwam tot stand na onderhandelingen tussen beide partijen in buurland Oman.
8 uur geleden