Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBC 'geschokt' door details uit rechtszitting Huw Edwards

BBC 'geschokt' door details uit rechtszitting Huw Edwards

LONDEN (ANP) - De BBC is "geschokt" door de details die woensdag werden besproken in de rechtszitting van presentator Huw Edwards. De 62-jarige voormalig BBC-nieuwsanchor moest woensdag in de rechtbank van Londen verschijnen, waar hij schuldig pleitte aan het maken van "onfatsoenlijke" foto's van kinderen.

"De BBC is geschokt door de details die vandaag in de rechtszaal naar voren zijn gekomen. Er is geen plaats voor dergelijk afschuwelijk gedrag en onze gedachten gaan uit naar alle betrokkenen", laat de Britse omroep weten in een uitgebreide verklaring.

Edwards werkte sinds 2003 bij de BBC en was een van de bekendste gezichten op de Britse televisie. Eerder kwam hij al in opspraak. De BBC stelde Edwards in juli vorig jaar op non-actief, nadat meerdere jongeren hem hadden beschuldigd van seksueel wangedrag. Hij nam in april ontslag.

De BBC vindt het belangrijk "een aantal punten over de gebeurtenissen van het afgelopen jaar op een rijtje te zetten", al houdt deze zaak volgens de omroep geen verband met zijn werk daar. "Als de heer Edwards op enig moment tijdens zijn dienstverband bij de BBC in staat van beschuldiging was gesteld, had de BBC hem onmiddellijk ontslagen. Uiteindelijk was hij op het moment van de aanklacht niet langer een werknemer van de BBC", schrijft de omroep onder meer.

Meer uit Buitenland

VS en China gaan overleg voeren over risico's AI

NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.

45 minuten geleden
Man zwaargewond door schoten immigratiedienst ICE in Texas

AUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.

3 uur geleden
Prognose: CDU zakt onder kiesdrempel in Mecklenburg-Voor-Pommeren

SCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.

6 uur geleden
Zelensky: met Trump afgesproken elkaar in New York te ontmoeten

KIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.

7 uur geleden
Russische regeringspartij ruim aan kop bij parlementsverkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.

8 uur geleden
Merz wil bondskanselier blijven na historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

10 uur geleden
Forse winst AfD bij Duitse verkiezingen, historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

10 uur geleden