Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBC 'geschokt' door details uit rechtszitting Huw Edwards

BBC 'geschokt' door details uit rechtszitting Huw Edwards

LONDEN (ANP) - De BBC is "geschokt" door de details die woensdag werden besproken in de rechtszitting van presentator Huw Edwards. De 62-jarige voormalig BBC-nieuwsanchor moest woensdag in de rechtbank van Londen verschijnen, waar hij schuldig pleitte aan het maken van "onfatsoenlijke" foto's van kinderen.

"De BBC is geschokt door de details die vandaag in de rechtszaal naar voren zijn gekomen. Er is geen plaats voor dergelijk afschuwelijk gedrag en onze gedachten gaan uit naar alle betrokkenen", laat de Britse omroep weten in een uitgebreide verklaring.

Edwards werkte sinds 2003 bij de BBC en was een van de bekendste gezichten op de Britse televisie. Eerder kwam hij al in opspraak. De BBC stelde Edwards in juli vorig jaar op non-actief, nadat meerdere jongeren hem hadden beschuldigd van seksueel wangedrag. Hij nam in april ontslag.

De BBC vindt het belangrijk "een aantal punten over de gebeurtenissen van het afgelopen jaar op een rijtje te zetten", al houdt deze zaak volgens de omroep geen verband met zijn werk daar. "Als de heer Edwards op enig moment tijdens zijn dienstverband bij de BBC in staat van beschuldiging was gesteld, had de BBC hem onmiddellijk ontslagen. Uiteindelijk was hij op het moment van de aanklacht niet langer een werknemer van de BBC", schrijft de omroep onder meer.

Meer uit Buitenland

Seoul wil scheepvaart bij Hormuz beschermen met militaire missie

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.

1 uur geleden
Beierse vicepremier Hubert Aiwanger dood aangetroffen in hotel

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.

1 uur geleden
Frans lagerhuis verwerpt begroting voor 2027

PARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.

1 uur geleden
Democraat Jeffries stelt zich kandidaat voor voorzitterschap Huis

WASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.

6 uur geleden
Amerikaanse ruimtetelescoop Swift na 22 jaar vergaan in dampkring

HOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.

7 uur geleden
WHO geeft toestemming voor proef met nieuwe ebolavaccins

GENEVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft goedkeuring gegeven om klinische testen uit te voeren met twee nieuwe ebolavaccins. Het gaat om de eerste vaccins die speciaal zijn ontwikkeld tegen de bundibugyovariant van het virus, dat de afgelopen maanden al voor duizenden doden heeft gezorgd in de Democratische Republiek Congo.

11 uur geleden
Oekraïne meldt stijging dodental na Russische aanval op hulppunt

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.

15 uur geleden