
Basketbalster Griner maakt rentree na Russische drugszaak
PHOENIX (ANP) - De Amerikaanse basketbalster Brittney Griner heeft haar eerste wedstrijd sinds 2021 gespeeld. Ze werd in februari van vorig jaar opgepakt omdat ze in Rusland werd verdacht van drugssmokkel. Griner kreeg een celstraf en werd in december vrijgelaten.
In de handbagage van de 32-jarige speelster van Phoenix Mercury was op een luchthaven in Moskou hasjolie gevonden, zei de Russische douane. Vorig jaar zomer werd ze veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar.
Eind vorig jaar kwam Griner vrij en in februari maakte de Amerikaanse club Phoenix Mercury haar terugkeer bekend. "Ik had nooit verwacht zo snel weer te kunnen basketballen", zei Griner na de 90-71-nederlaag. "Ik ben zeer dankbaar hier weer te zijn, dat is zeker. Maar ik kijk uit naar de dag dat het gewoon weer over basketbal gaat." Toen ze uit de spelerstunnel kwam, werd ze luid toegejuicht.
Griner werd in 2016 en 2021 olympisch kampioen met de Amerikaanse basketbalploeg.
Meer uit Sport
ENNEZAT (ANP) - De renners in de Tour de France zijn begonnen aan de tiende etappe, de eerste echte bergrit van de 112e editie. Het peloton trekt op de Franse feestdag quatorze juillet het Centraal Massief in en rijdt over ruim 165 kilometer van Ennezat naar Puy de Sancy. Op de route liggen een beklimming van de derde categorie en zeven van de tweede categorie.
3 uur geledenENNEZAT (ANP) - Wielrenner Marijn van den Berg gaat maandag in de Tour de France niet van start voor de tiende etappe. De 25-jarige Nederlander heeft te veel last van de gevolgen van een valpartij in de openingsrit.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik nemen het zaterdag 23 augustus in Ahoy in Rotterdam tegen elkaar op. Dat meldt kickboksorganisatie Glory.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is op de wereldranglijst acht plaatsen gestegen. De 26-jarige Nederlandse neemt nu de 61e positie in. Ze stond nog niet eerder zo hoog. Lamens strandde op het zojuist afgesloten Wimbledon in de tweede ronde.
8 uur geledenSANKT GALLEN (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben op het EK in Zwitserland geen fout gemaakt tegen Wales. De formatie van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman won in Sankt Gallen het laatste groepsduel met 6-1 en gaat als nummer 2 in de poule van Oranje door naar de kwartfinales.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Italiaan Jannik Sinner heeft voor het eerst de titel op Wimbledon veroverd. De nummer 1 van de tenniswereld was na iets meer dan drie uur met 4-6 6-4 6-4 6-4 te sterk voor tweevoudig winnaar Carlos Alcaraz uit Spanje.
20 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de Nations League in Apeldoorn afgesloten met een nederlaag tegen Italië. De olympisch kampioen kreeg felle tegenstand van Oranje, maar won uiteindelijk met 3-0 (25-23 28-26 25-18)
23 uur geleden