Basketballers Heat winnen eerste wedstrijd finale in het oosten
BOSTON (ANP) - De basketballers van Miami Heat hebben de eerste wedstrijd van de finale van de Eastern Conference van Boston Celtics gewonnen. De ploeg uit Miami was in Boston met 123-116 te sterk. Jimmy Butler had een belangrijk aandeel in de zege van de Heat. Hij was goed voor 35 punten, 7 assists en 5 rebounds.
De Celtics domineerden in het eerste deel van de wedstrijd. Maar daarna begonnen de Heat aan een inhaalrace en zetten een achterstand om in een voorsprong. Hoewel de Celtics probeerden terug te komen, gaven de Heat de voorsprong niet meer uit handen. Jayson Tatum was met 30 punten topscorer bij de Celtics.
"We speelden erg goed", concludeerde Butler na de zege. "En nog belangrijker, we zijn elkaar blijven steunen, ook toen het even wat minder ging."
De tweede wedstrijd in de best-of-seven series tussen de Celtics en de Heat is vrijdag in Boston.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
5 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
11 uur geleden