Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barty pakt titel voor eigen publiek in Adelaide

Barty pakt titel voor eigen publiek in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Ashleigh Barty heeft voor de tweede keer in haar loopbaan het WTA-toernooi van Adelaide gewonnen. De Australische nummer 1 van de wereld was met 6-3 6-2 te sterk voor de Kazachse Jelena Rybakina, de mondiale nummer 50. De partij duurde slechts 64 minuten.

De 25-jarige Barty was voor de tweede keer de sterkste in Adelaide. Twee jaar geleden pakte ze ook de titel in de Australische stad. Toen was ze de Oekraïense Dajana Jastremska in de finale de baas.

Barty komt komende week in actie in Sydney, het laatste voorbereidingstoernooi voor de Australian Open. Het eerste grandslamtoernooi van het jaar begint op maandag 17 januari. Barty pakte op de Australian Open nog nooit de titel. In 2020 wist ze tot de laatste vier door te dringen. In 2019 won ze Roland Garros en vorig jaar Wimbledon.

Meer uit Sport

Boer mist shorttrackzege door mislukte actie Van 't Wout

MONTREAL (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft naast zijn eerste zege op de 500 meter in de World Tour gegrepen. De 25-jarige shorttracker lag in de finale in Montreal op koers om te winnen, maar werd in de laatste bocht door landgenoot Jens van 't Wout bij een inhaalactie onderuitgereden. De zege ging naar de Canadees Félix Roussel.

13 minuten geleden
Norris duizendste sneller dan Antonelli in derde training Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris heeft de beste tijd gereden in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De regerend wereldkampioen van McLaren was exact één duizendste van een seconde sneller dan kampioenschapsleider Kimi Antonelli van Mercedes. Max Verstappen reed in zijn Red Bull de vijfde tijd op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez, waar de coureurs door gebrek aan grip af en toe moeite hadden de bochten te houden. De viervoudig wereldkampioen gaf 0,351 seconde toe op Piastri.

41 minuten geleden
Nuis verbaast zichzelf met zege op 1500 meter na mislukte aanloop

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft zichzelf verbaasd met de zege op de 1500 meter op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Thialf. "Bizar, omdat de race niet goed was en vanwege mijn vorm", zei de 36-jarige routinier, die met 1.45,35 net iets sneller was dan Joep Wennemars.

59 minuten geleden
Kok is in Thialf ook de snelste op de tweede 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) ook de tweede 500 meter op haar naam geschreven. De olympisch en wereldkampioene was met 36,97 veel sneller dan Angel Daleman (37,42) en Suzanne Schulting (37,55).

2 uur geleden
Nuis wint 1500 meter op kwalificatietoernooi voor Wennemars

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter gewonnen. De 36-jarige schaatser van Team Reggeborgh was in Thialf in Heerenveen met 1.45,35 sneller dan Joep Wennemars van Team Essent (1.45,40) en Serge Yoro van Team X2O Badkamers in 1.45,68.

3 uur geleden
Brons judoka Van Heemst op Grand Slam Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft een bronzen medaille veroverd op de Grand Slam van Abu Dhabi in de klasse tot 78 kilogram. Het is haar tweede medaille op een internationaal toernooi uit de toonaangevende categorie. De 24-jarige Van Heemst won eerder dit jaar zilver op de Grand Slam van Doesjanbe (Tadzjikistan).

3 uur geleden
Schaatsster Kok wint eerste 500 meter nipt voor Duizendstraal

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De olympisch- en wereldkampioene was met 37,23 net iets sneller dan Amber Duizendstraal en Angel Daleman. Duizendstraal werd tweede met 37,38 en Daleman derde met 37,41.

4 uur geleden