Cuba zegt niet met VS in gesprek te zijn
HAVANA (ANP/AFP) - Cuba zegt, op wat kleine zaken na, "niet in gesprek" te zijn met de Verenigde Staten. Dat schrijft president Miguel Díaz-Canel op X.
Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump zette zondag druk op Cuba door te dreigen het land financieel af te knijpen als het niet snel "een deal" zou sluiten met de VS. "Er gaat geen olie of geld meer naar Cuba - NUL", schreef Trump op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump waren de VS "in gesprek" met Cuba. Zonder te willen zeggen wat de inhoud van die vermeende gesprekken was, zei hij tegen journalisten dat zij dit "vrij snel" zouden vernemen.
Díaz-Canel vervolgt dat Cuba "altijd bereid" is geweest een "serieuze dialoog aan te gaan", maar wel "zonder inmenging" en "met volledig respect" voor de Cubaanse onafhankelijkheid. Cuba zou volgens de president bereid zijn om zijn territorium "tot de laatste druppel bloed" te verdedigen.
Sancties
De VS hebben al decennialang economische sancties ingesteld tegen Cuba, al hebben de VS deze onder Trump flink opgeschaald.
Onduidelijk is op wat voor deal Trump doelt.
Meer uit Buitenland
CATIA LA MAR (ANP/AFP) - In de zwaar door de aardbevingen getroffen Venezolaanse kustprovincie La Guaira zijn plunderingen. In de badplaats Catia La Mar zouden zwaar beschadigde winkels worden geplunderd.
9 minuten geledenBOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in Boston heeft bepaald dat de Amerikaanse president Donald Trump niet mag doorgaan met het invoeren van een decreet dat regels rond stemmen per brief strenger moet maken. De zaak werd aangespannen door ruim twintig door Democraten geleide staten die het daar niet mee eens zijn.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - Door de hoge temperaturen in Europa geldt nu voor 17 van de 27 grootste steden in Italië code rood wegens de hitte, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. De hoogste waarschuwing geldt voor onder meer Rome, Milaan, Turijn, Venetië en Verona.
4 uur geledenNEW YORK/CARACAS (ANP/AFP) - Gespecialiseerde reddingswerkers zijn onderweg naar Venezuela, aldus president Delcy Rodríguez. De hulpoperatie wordt volgens haar gecoördineerd door de Verenigde Naties. Ze zei dat ze verscheidene staatshoofden of regeringsleiders heeft gesproken over de twee aardbevingen die het land hebben getroffen.
5 uur geledenBERLIJN/PARIJS/MADRID (ANP/RTR) - Ook landen in Europa hebben Venezuela hulp aangeboden na de dodelijke aardbevingen die daar hebben plaatsgevonden. Zo heeft Frankrijk besloten direct 85 gespecialiseerde reddingswerkers te sturen.
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De autoriteiten in Venezuela hebben het dodental na de zware aardbevingen naar boven bijgesteld. Er kwamen volgens interim-president Delcy Rodríguez zeker 164 mensen om het leven.
7 uur geledenGDAŃSK (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft op een conferentie over het herstel van Oekraïne in zijn land gepleit voor "wederzijds respect" tussen Polen en Oekraïne. De buurlanden zijn verwikkeld in een diplomatieke ruzie en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is zelf niet naar Gdańsk gekomen.
7 uur geleden