Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autoriteiten Gaza: dodental opgelopen tot boven de 23.000

Autoriteiten Gaza: dodental opgelopen tot boven de 23.000

GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het dodental in de Gazastrook is in het afgelopen etmaal met 249 opgelopen tot 23.084, zegt het door Hamas gecontroleerde ministerie van Gezondheid. Dat meldt ook dat het aantal gewonden door Israëlische aanvallen is opgelopen tot bijna 59.000.

De Israëlische strijdkrachten voeren sinds de verrassingsaanval van Hamas op Israël massale uitvallen uit op de Gazastrook. Ze hebben naar eigen zeggen in de nacht van zondag op maandag dertig doelen getroffen in Khan Younis, de grootste stad in het zuiden van Gaza. Het zou gaan om ondergrondse doelen, "terroristische" infrastructuur en wapenopslagfaciliteiten.

Israël heeft ook een aanval uitgevoerd op Hezbollah, een bondgenoot van Hamas, in het zuiden van Libanon. Daarbij is een commandant van de militante groepering overleden, zegt een anonieme veiligheidsfunctionaris tegen persbureau AFP. De commandant had volgens de bron een leidende rol in Hezbollahs operatie in het zuiden van Libanon. Hezbollah en Israël beschieten elkaar bijna dagelijks sinds de oorlog tussen Israël en Hamas op 7 oktober begon.

Meer uit Buitenland

Burgerbescherming meldt doden en tientallen gewonden in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Gaza hebben sinds middernacht (lokale tijd) aan zestien mensen het leven gekost, meldt de burgerbescherming vrijdag. De aanvallen vonden plaats in meerdere gebieden, meldt Mohammed al-Mughayyir van de instantie aan persbureau AFP.

26 minuten geleden
Dodental door overstromingen in Australië loopt op

SYDNEY (ANP/DPA) - Het dodental van de overstromingen in het zuidoosten van Australië is opgelopen naar minstens vier. De kust van de staat New South Wales is getroffen door hevige stortregens. Die nemen vrijdag naar verwachting af, maar het overstromingsgevaar is nog niet geweken.

5 uur geleden
Amnesty: geweld tegen vrouwelijke demonstranten in Georgië

LONDEN (ANP) - Sinds de pro-Europese en anti-regeringsprotesten in 2024 gebruikt de Georgische politie steeds vaker gendergerelateerd geweld tegen vrouwelijke demonstranten. Dat concludeert Amnesty International vrijdag in een nieuw onderzoek.

5 uur geleden
Schutter Joods Museum in Washington aangeklaagd voor moord

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De 31-jarige man die ervan wordt verdacht vandaag een jong stel te hebben doodgeschoten bij het Capital Jewish Museum in Washington, wordt aangeklaagd voor moord. Er wordt onderzocht of hij werd gemotiveerd door haat en terrorisme. Dat zei waarnemend openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdagavond.

5 uur geleden
Premier Israël negeert justitie en kiest nieuwe inlichtingenchef

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaat generaal-majoor David Zini benoemen tot het nieuwe hoofd van de binnenlandse inlichtingendienst Shin Bet, meldt zijn kantoor. De procureur-generaal heeft een dergelijke stap echter verboden en noemt het benoemingsproces voor de nieuwe chef van Shin Bet "gebrekkig". Mogelijk is er sprake van belangenverstrengeling en handelt Netanyahu in strijd met wettelijke richtlijnen, citeren Israëlische media de hoge functionaris van justitie.

12 uur geleden
Trump blokkeert aanmelding internationale studenten Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De beroemde Amerikaanse universiteit Harvard mag van de regering van Donald Trump geen buitenlandse studenten meer inschrijven wegens vermeend antisemitisme en communistische beïnvloeding. Minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem dreigt andere universiteiten met vergelijkbare maatregelen.

12 uur geleden
Trump en Netanyahu bellen over schietpartij Washington en Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu hebben met elkaar gesproken over de dood van twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington. De twee werden doodgeschoten. Tijdens het telefoongesprek kwam volgens het Witte Huis ook onder meer Iran aan bod.

13 uur geleden