Autoriteiten Gaza: dodental opgelopen tot boven de 23.000
GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het dodental in de Gazastrook is in het afgelopen etmaal met 249 opgelopen tot 23.084, zegt het door Hamas gecontroleerde ministerie van Gezondheid. Dat meldt ook dat het aantal gewonden door Israëlische aanvallen is opgelopen tot bijna 59.000.
De Israëlische strijdkrachten voeren sinds de verrassingsaanval van Hamas op Israël massale uitvallen uit op de Gazastrook. Ze hebben naar eigen zeggen in de nacht van zondag op maandag dertig doelen getroffen in Khan Younis, de grootste stad in het zuiden van Gaza. Het zou gaan om ondergrondse doelen, "terroristische" infrastructuur en wapenopslagfaciliteiten.
Israël heeft ook een aanval uitgevoerd op Hezbollah, een bondgenoot van Hamas, in het zuiden van Libanon. Daarbij is een commandant van de militante groepering overleden, zegt een anonieme veiligheidsfunctionaris tegen persbureau AFP. De commandant had volgens de bron een leidende rol in Hezbollahs operatie in het zuiden van Libanon. Hezbollah en Israël beschieten elkaar bijna dagelijks sinds de oorlog tussen Israël en Hamas op 7 oktober begon.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
6 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
6 uur geleden