Autoriteiten Gaza: dodental opgelopen tot boven de 23.000
GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het dodental in de Gazastrook is in het afgelopen etmaal met 249 opgelopen tot 23.084, zegt het door Hamas gecontroleerde ministerie van Gezondheid. Dat meldt ook dat het aantal gewonden door Israëlische aanvallen is opgelopen tot bijna 59.000.
De Israëlische strijdkrachten voeren sinds de verrassingsaanval van Hamas op Israël massale uitvallen uit op de Gazastrook. Ze hebben naar eigen zeggen in de nacht van zondag op maandag dertig doelen getroffen in Khan Younis, de grootste stad in het zuiden van Gaza. Het zou gaan om ondergrondse doelen, "terroristische" infrastructuur en wapenopslagfaciliteiten.
Israël heeft ook een aanval uitgevoerd op Hezbollah, een bondgenoot van Hamas, in het zuiden van Libanon. Daarbij is een commandant van de militante groepering overleden, zegt een anonieme veiligheidsfunctionaris tegen persbureau AFP. De commandant had volgens de bron een leidende rol in Hezbollahs operatie in het zuiden van Libanon. Hezbollah en Israël beschieten elkaar bijna dagelijks sinds de oorlog tussen Israël en Hamas op 7 oktober begon.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
11 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
15 uur geleden