Autoriteiten Gaza: dodental opgelopen tot boven de 23.000
GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het dodental in de Gazastrook is in het afgelopen etmaal met 249 opgelopen tot 23.084, zegt het door Hamas gecontroleerde ministerie van Gezondheid. Dat meldt ook dat het aantal gewonden door Israëlische aanvallen is opgelopen tot bijna 59.000.
De Israëlische strijdkrachten voeren sinds de verrassingsaanval van Hamas op Israël massale uitvallen uit op de Gazastrook. Ze hebben naar eigen zeggen in de nacht van zondag op maandag dertig doelen getroffen in Khan Younis, de grootste stad in het zuiden van Gaza. Het zou gaan om ondergrondse doelen, "terroristische" infrastructuur en wapenopslagfaciliteiten.
Israël heeft ook een aanval uitgevoerd op Hezbollah, een bondgenoot van Hamas, in het zuiden van Libanon. Daarbij is een commandant van de militante groepering overleden, zegt een anonieme veiligheidsfunctionaris tegen persbureau AFP. De commandant had volgens de bron een leidende rol in Hezbollahs operatie in het zuiden van Libanon. Hezbollah en Israël beschieten elkaar bijna dagelijks sinds de oorlog tussen Israël en Hamas op 7 oktober begon.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
15 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.
4 uur geledenROME (ANP/AFP) - De luchtbasis Ali Al Salem in Koeweit, waar zowel Italiaanse als Amerikaanse troepen zijn gestationeerd, is getroffen door een droneaanval, meldt het Italiaanse leger. Er vielen geen gewonden. De drone "trof een hangar waarin zich een op afstand bestuurd vliegtuig van de Italiaanse Task Force Air (TFA) bevond", schrijft de Italiaanse generaal Luciano Portolano op X. "Dit toestel is daarbij vernietigd."
5 uur geleden