Australische deelstaat meldt hoogste aantal besmettingen dit jaar
SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische deelstaat New South Wales (NSW) heeft maandag het hoogste aantal positieve coronatests van dit jaar tot nu toe gemeld. In totaal werden 116 inwoners positief getest.
De afgelopen 24 uur werden 112 besmettingen vastgesteld die lokaal zijn opgelopen. Vier anderen liepen hun coronabesmetting in het buitenland op.
Volgens de premier van NSW, Gladys Berejiklian, zijn zeker 34 van de positief geteste personen in contact geweest met andere mensen binnen de gemeenschap.
In Sydney, de grootste stad in de deelstaat, is sinds eind juni een lockdown van kracht om een uitbraak van de Delta-variant van het coronavirus te bestrijden. Sinds halverwege juni een cluster van besmettingen werd ontdekt in Bondi, een voorstad van Sydney, zijn al 678 lokaal opgelopen coronagevallen vastgesteld. Tijdens een persmoment zei Berejiklian dat de komende dagen cruciaal zijn om te bepalen of de lockdown, die vrijdag afloopt, verlengd wordt.
Zondag meldde Australië de eerste coronadode van dit jaar. Het gaat om een vrouw van in de negentig uit Sydney. Zij zou niet ingeënt zijn geweest tegen het virus.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.
35 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir claimt dat sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen van zaterdag zijn begonnen het grootste deel van de Iraanse luchtafweer is uitgeschakeld. Het gaat volgens hem om 80 procent van de luchtafweerinstallaties en daarnaast ook om 60 procent van de lanceerinrichtingen voor de Iraanse ballistische raketten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Kristi Noem vertrekt als minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Ze wordt eind maart opgevolgd door Markwayne Mullin, de Republikeinse senator van Oklahoma. Het is niet duidelijk waarom Noem vertrekt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet "op alle fronten" voorbereid zijn op een vluchtelingenstroom vanuit het Midden-Oosten, zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) donderdag. Op dit moment is daar nog geen sprake van, "maar we moeten natuurlijk altijd waakzaam blijven."
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gezegd dat de Verenigde Staten zijn land om hulp hebben gevraagd om weerbaarder te zijn tegen drones in de strijd in het Midden-Oosten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat alles moet worden gedaan om een nieuwe oorlog in Libanon te voorkomen. Israël voert al dagenlang aanvallen uit op het land waar de grote sjiitische beweging Hezbollah bewapend is en Iran steunt. Honderdduizenden Libanezen zijn hals over kop op de vlucht geslagen uit plaatsen of wijken die Israël aanvalt of zegt te gaan bombarderen.
3 uur geleden