Australische deelstaat meldt hoogste aantal besmettingen dit jaar
SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische deelstaat New South Wales (NSW) heeft maandag het hoogste aantal positieve coronatests van dit jaar tot nu toe gemeld. In totaal werden 116 inwoners positief getest.
De afgelopen 24 uur werden 112 besmettingen vastgesteld die lokaal zijn opgelopen. Vier anderen liepen hun coronabesmetting in het buitenland op.
Volgens de premier van NSW, Gladys Berejiklian, zijn zeker 34 van de positief geteste personen in contact geweest met andere mensen binnen de gemeenschap.
In Sydney, de grootste stad in de deelstaat, is sinds eind juni een lockdown van kracht om een uitbraak van de Delta-variant van het coronavirus te bestrijden. Sinds halverwege juni een cluster van besmettingen werd ontdekt in Bondi, een voorstad van Sydney, zijn al 678 lokaal opgelopen coronagevallen vastgesteld. Tijdens een persmoment zei Berejiklian dat de komende dagen cruciaal zijn om te bepalen of de lockdown, die vrijdag afloopt, verlengd wordt.
Zondag meldde Australië de eerste coronadode van dit jaar. Het gaat om een vrouw van in de negentig uit Sydney. Zij zou niet ingeënt zijn geweest tegen het virus.
Meer uit Buitenland
ADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.
9 uur geledenMOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.
11 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.
12 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.
13 uur geleden