
Australisch onderzoek naar mediamacht Rupert Murdoch
CANBERRA (ANP) - Australië gaat een onderzoek instellen naar mediadiversiteit, volgend op een massaal ondertekende onlinepetitie waarin het veronderstelde "mediamonopolie" van Rupert Murdoch aan de kaak wordt gesteld. De Australische Senaat heeft unaniem ingestemd met een motie van de groene politica Sarah Hanson-Young om een onderzoek in te stellen. De regering heeft zich niet verzet.
De petitie, een maand geleden gelanceerd door de sociaaldemocratische oud-premier Kevin Rudd, kreeg ruim een half miljoen handtekeningen, een record in de geschiedenis van het Australische parlement.
Media in eigendom van Murdoch wordt verweten ten gunste van de conservatieve Australische regering te berichten. Diens imperium heeft een groot deel van de Britse en Australische pers in handen. Volgens Rudd komt dat neer op een "kanker voor de democratie".
Bezorgdheid
De mediamagnaat is eigenaar van News Corp en de Fox Corporation, die nieuwsmerken in vooral de Angelsaksische wereld bezitten. In vrijwel elke Australische staat runt hij een grote krant en er is maar beperkt concurrentie. Hij is ook eigenaar van het Britse tabloid The Sun en het Amerikaanse The New York Post. Verder bezit hij televisienetwerken.
"Australiërs zijn steeds bezorgder geworden over de concentratie van media-eigendom en de macht en politieke invloed van Murdoch", twitterde Hanson-Young. Rudd sprak na de stemming via hetzelfde medium van "een nuttige eerste stap richting een volledige Koninklijke Commissie".
"Onze democratie is afhankelijk van diverse bronnen van betrouwbaar, accuraat en onafhankelijk nieuws", staat in de petitie.
Meer uit Entertainment
LONDEN (ANP) - De Britse schrijver Nicholas Evans, beroemd door zijn werk The Horse Whisperer, is op 72-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden. De in 1995 gepubliceerde roman werd wereldwijd een enorm succes. Er werden vijftien miljoen exemplaren verkocht van het boek, dat in Nederland werd uitgebracht onder de titel De paardenfluisteraar. Het is in tientallen talen vertaald.
2 jaar geledenHILVERSUM (ANP) - BNN, dat staat voor Bart's Neverending Network, is maandag 25 jaar geleden opgericht. De publieke omroep werd op 15 augustus 1997 in het leven geroepen door Bart de Graaff, Gerard Timmer, Willem de Bois en Frank Timmer. Na de fusie van BNN en VARA staat de omroep inmiddels al een aantal jaar bekend als BNNVARA.
2 jaar geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Conservatieve media in Iran prijzen de man die vrijdag de schrijver Salman Rushdie heeft neergestoken. Rushdie kampt sinds 1988 met bedreigingen vanwege zijn boek De duivelsverzen, dat door sommige moslims als godslasterlijk wordt beschouwd.
2 jaar geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Micky Adriaansens (Economische Zaken) komt dit najaar met een voorstel voor een herverdeling van de landelijke FM-frequenties door middel van een veiling. De rechter zette onlangs een streep door het besluit van haar ambtsvoorganger Mona Keijzer om de bestaande vergunningen met drie jaar te verlengen.
2 jaar geledenLOS ANGELES (ANP) - Olivia Newton-John is maandag op 73-jarige leeftijd overleden. De actrice, met name bekend van haar rol als Sandy in de musical Grease, sliep in het bijzijn van vrienden en familie vredig in op haar ranch in Californië, meldt haar echtgenoot John Easterling op Facebook.
2 jaar geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse actrice Anne Heche is in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht nadat ze met haar auto een woning in reed in Los Angeles. De auto en het huis vlogen in brand en de bestuurder liep ernstige brandwonden op, melden Amerikaanse media. Een anonieme bron bevestigde aan CNN dat het om Heche ging en de LA Times meldt dat de auto op haar naam geregistreerd stond.
2 jaar geledenHILVERSUM (ANP) - Bijna 1,9 miljoen mensen hebben zondag gekeken naar de finale van het EK tussen de voetbalsters van Engeland en Duitsland. Via NPO 1 zagen zij hoe de Engelsen, gecoacht door de Nederlandse Sarina Wiegman, er met de winst vandoor gingen.
2 jaar geleden