Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië ongerust over mogelijke Russische toestellen in Papoea

Australië ongerust over mogelijke Russische toestellen in Papoea

CANBERRA (ANP) - Berichten dat Rusland militaire vliegtuigen wil stationeren in Indonesië, hebben in Australië voor nervositeit gezorgd. De Australische regering vroeg Indonesië om opheldering na publicatie hierover op de Amerikaanse militaire website Janes.

Indonesische bronnen hadden Janes gemeld dat Rusland langeafstandstoestellen wilde plaatsen op een luchtmachtbasis in de provincie Papoea. Die ligt ten noorden van Australië en dat betekent dat de Russische krijgsmacht plotseling relatief dichtbij zou zijn.

Dat vooruitzicht veroorzaakte onrust in Australië, waar volgende maand verkiezingen zijn. Oppositieleider Peter Dutton zei dat de Russische strijdkrachten beslist niet welkom zijn in de regio.

De Australische omroep ABC bericht dat de Australische defensieminister inmiddels contact heeft gehad met zijn Indonesische ambtgenoot. Die zou duidelijk hebben gemaakt dat hij niet zal instemmen met eventuele Russische verzoeken om toestellen vanuit Papoea te laten opereren.

Meer uit Buitenland

Rode Kruis vindt dat uitgelekt Gaza-plan nog veel vragen oproept

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft sceptisch gereageerd op berichten dat de VS en Israël dicht bij een overeenkomst zijn over het hervatten van humanitaire hulp in de Gazastrook. De hulporganisatie zegt dat er vooral nog veel vragen zijn. "Allereerst: hoelang moet het duren voordat dit kan beginnen? Er is nu al geen tijd meer te verliezen", liet een woordvoerder zaterdag weten.

9 minuten geleden
Regeringspartij Labor wint Australische verkiezingen

CANBERRA (ANP/RTR) - De centrumlinkse regeringspartij Labor van premier Anthony Albanese lijkt de winnaar te worden van de parlementsverkiezingen in Australië, melden diverse media in dat land. Hij is de eerste premier in ruim twintig jaar die met zijn partij twee verkiezingen op rij wint.

1 uur geleden
Nieuwe arrestaties na moorden in Zweedse kapsalon

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse autoriteiten hebben nog twee aanhoudingen verricht na de recente moord op drie jongemannen in een kapsalon. Dat betekent dat nu zes mensen vastzitten voor het dodelijke geweld in de universiteitsstad Uppsala.

2 uur geleden
Zelensky kan veiligheid wereldleiders in Moskou niet garanderen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft het driedaagse bestand afgewezen dat Rusland heeft afgekondigd rond de nationale feestdag op 9 mei. Dan worden internationale leiders verwacht in Moskou. Zelensky maakte volgens persbureau AFP duidelijk dat hij hun veiligheid niet kan garanderen. Daar is Rusland volgens hem verantwoordelijk voor.

3 uur geleden
Pakistan test raketten nu spanning met India oploopt

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse krijgsmacht zegt een proeflancering te hebben uitgevoerd met een raketsysteem. Die zou onder meer bedoeld zijn geweest om de paraatheid van de troepen te testen.

4 uur geleden
Defensiechef België wil crisistoestand voor snelle wapenaankoop

BRUSSEL (ANP) - De Belgische defensiechef Frederik Vansina heeft zijn regering opgeroepen de crisistoestand uit te roepen. Dat moet het onder meer mogelijk maken om sneller wapens te kopen, zegt de militair in een interview met Het Laatste Nieuws.

5 uur geleden
Trump deelt foto van zichzelf als paus op sociale media

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social een afbeelding gedeeld van zichzelf als paus. Te zien is dat hij een wit gewaad draagt en een plechtige blik op zijn gezicht heeft.

6 uur geleden